Make your own free website on Tripod.com
 
 
                           SPC Boys 2009 - 5/14/2009                           
                            Romeoville High School                             
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curry, Antoine            11 Romeoville               11.20Q  1 
  2 Adams, Dondre             10 Plainfield South         11.31Q  2 
  3 Marrero, Mike             11 Plainfield South         11.55q  1 
  4 Allen, Elliot             12 Minooka                  11.55q  1 
  5 Brock, Jessie             11 Plainfield North         11.60q  1 
  6 Bibbs, Kapri              10 Plainfield North         11.65q  2 
  7 Lang, Brandon             10 Oswego                   11.69q  2 
  8 Gronek, Matt              11 Morris                   11.75q  1 
  9 Caron, Jon                12 Romeoville               11.75   2 
 10 Crump, Xavier             10 Minooka                  11.82   2 
 11 Bempah, Andrew            11 Plainfield Centr         11.83   1 
 12 Layne, Rex                11 Morris                   12.02   2 
 13 Robinson, Will            11 Oswego                   12.06   1 
 14 Stokes, Fred              12 Oswego East              12.23   1 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Curry, Antoine            11 Romeoville               10.98  
  2 Adams, Dondre             10 Plainfield South         11.00  
  3 Marrero, Mike             11 Plainfield South         11.35  
  4 Allen, Elliot             12 Minooka                  11.40  
  5 Brock, Jessie             11 Plainfield North         11.41  
  6 Gronek, Matt              11 Morris                   11.63  
  7 Lang, Brandon             10 Oswego                   11.68  
  8 Bibbs, Kapri              10 Plainfield North         11.87  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Curry, Antoine            11 Romeoville               23.11Q  2 
  2 Oplustil, Adam            12 Plainfield South         23.38Q  3 
  3 Winters, Brandon          11 Plainfield South         23.54Q  1 
  4 Drew, Derek               10 Oswego East              23.39q  3 
  5 Ware, Dominique           12 Plainfield North         23.42q  3 
  6 Pagan, Erran              11 Plainfield North         23.44q  2 
  7 Lang, Brandon             10 Oswego                   23.67q  2 
  8 Crump, Xavier             10 Minooka                  23.96q  1 
  9 Kopczick, Jared           11 Morris                   24.74q  1 
 10 Robinson, Will            11 Oswego                   24.78q  1 
 11 Price, Ernie              11 Oswego East              24.80q  2 
 12 Sheetz, Dakota            11 Minooka                  24.81q  2 
 13 Richter, Richmond         12 Romeoville               25.11   3 
 14 Paulson, Jake             09 Morris                   26.41   3 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Winters, Brandon          11 Plainfield South         22.32   2 
  2 Curry, Antoine            11 Romeoville               22.41   2 
  3 Drew, Derek               10 Oswego East              23.00   2 
  4 Pagan, Erran              11 Plainfield North         23.05   1 
  5 Ware, Dominique           12 Plainfield North         23.11   2 
  6 Crump, Xavier             10 Minooka                  23.13   1 
  7 Oplustil, Adam            12 Plainfield South         23.18   2 
  8 Lang, Brandon             10 Oswego                   23.78   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Drew, Derek               10 Oswego East              50.00   3 
  2 Magee, Sheldon            10 Plainfield South         50.39   3 
  3 Caron, Jon                12 Romeoville               51.10   3 
  4 Magee, John               10 Plainfield South         51.57   3 
  5 Ponton, Nate              11 Minooka                  52.16   3 
  6 Jones, Marcus             10 Oswego East              52.17   2 
  7 Salahuddin, James         10 Minooka                  52.36   2 
  8 Korzec, Max               11 Plainfield North         53.12   2 
  9 Belay, Aaron              12 Romeoville               53.35   2 
 10 Flowers, Marquis          09 Plainfield North         55.27   3 
 11 Coleman, Tyler            10 Morris                   56.60   1 
 12 Miller, Quinton           12 Oswego                   57.00   1 
 13 Redford, Derek            11 Morris                   57.95   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown, Eric               11 Oswego East            2:00.50  
  2 Ferris, Jake              11 Plainfield South       2:00.69  
  3 Lodi, Juliano             10 Plainfield South       2:01.87  
  4 Kaylor, Devin             11 Romeoville             2:02.32  
  5 Karas, Andrew             12 Plainfield North       2:03.16  
  6 Lullo, John               12 Plainfield Centr       2:03.59  
  7 Liberatore, Nick          11 Minooka                2:05.88  
  8 Gerding, Connor           12 Plainfield Centr       2:09.14  
  9 Hoshell, Julian           12 Minooka                2:10.37  
 10 Carter, Kerbert           11 Romeoville             2:11.17  
 11 Terry, Will               09 Morris                 2:16.88  
 12 Stone, Austin             11 Plainfield North       2:17.47  
 13 Lowry, Adam               09 Oswego                 2:20.87  
 14 Stewart, Dave             12 Oswego                 2:22.99  
 15 Mann, Zach                10 Morris                 2:26.62  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ferris, Jake              11 Plainfield South       4:28.67  
  2 Miranda, Sergio           11 Romeoville             4:37.88  
  3 Sandoval, Andrew          10 Plainfield North       4:38.92  
  4 Palacios, Dennis          10 Romeoville             4:40.09  
  5 Keck, Josh                12 Minooka                4:44.31  
  6 Hernandez, Alex           11 Oswego East            4:44.48  
  7 Le, Josh                  12 Plainfield North       4:45.21  
  8 Lawrence, Matt            11 Plainfield Centr       4:47.44  
  9 Terry, Will               09 Morris                 4:48.26  
 10 Deeter, Alex              10 Plainfield South       4:48.33  
 11 Coyle, Sean               11 Minooka                4:51.45  
 12 Padovich, Trent           12 Oswego                 4:52.59  
 13 Hernandez, Pete           11 Plainfield Centr       4:54.47  
 14 Konrardy, Jared           09 Oswego                 5:00.61  
 15 Tinajero, Daniel          11 Oswego East            5:07.70  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miranda, Sergio           11 Romeoville             9:50.33  
  2 Keck, Josh                12 Minooka                9:57.92  
  3 Sandoval, Andrew          10 Plainfield North       9:58.84  
  4 Lubanski, Antonio         11 Plainfield Centr      10:02.89  
  5 Coyle, Sean               11 Minooka               10:15.92  
  6 Maher, Nick               11 Plainfield South      10:26.24  
  7 Ryan, Tyler               09 Plainfield South      10:35.25  
  8 Allen, Dan                11 Plainfield Centr      10:40.57  
  9 Konrardy, Jared           09 Oswego                10:51.57  
 10 Berndl, Lukas             12 Plainfield North      11:05.28  
 11 Juarez, Adrian            11 Romeoville            11:17.19  
 12 Hougas, Heath             09 Morris                11:42.46  
 13 Hougas, Seth              12 Morris                12:00.28  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Winters, Brandon          11 Plainfield South         14.96Q  1 
  2 Shelton, Brent            11 Plainfield North         15.84Q  2 
  3 Anchetta, Kendahl         12 Oswego East              15.86q  2 
  4 Drew, Erek                10 Oswego East              16.11q  1 
  5 Baumgartner, Nick         11 Plainfield South         16.44q  2 
  6 Dorenkamper, Kevin        10 Minooka                  16.67q  2 
  7 Welter, David             12 Morris                   16.74q  1 
  8 Bruyn, Jordan             11 Morris                   18.01q  2 
  9 Sotir, David              11 Plainfield Centr         18.08   2 
 10 Quinn, Mick               11 Minooka                  18.46   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Winters, Brandon          11 Plainfield South         15.31  
  2 Anchetta, Kendahl         12 Oswego East              15.59  
  3 Drew, Erek                10 Oswego East              15.60  
  4 Shelton, Brent            11 Plainfield North         15.74  
  5 Dorenkamper, Kevin        10 Minooka                  16.05  
  6 Baumgartner, Nick         11 Plainfield South         16.25  
  7 Bruyn, Jordan             11 Morris                   18.67  
 -- Welter, David             12 Morris                      DQ   false start
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shelton, Brent            11 Plainfield North         40.57   3 
  2 Layne, Rex                11 Morris                   42.14   3 
  3 Welter, David             12 Morris                   42.48   2 
  4 Anchetta, Kendahl         12 Oswego East              42.86   2 
  5 Gal, Peter                10 Plainfield South         43.48   3 
  6 Dorenkamper, Kevin        10 Minooka                  44.03   2 
  7 Barraza, Erick            11 Plainfield Centr         44.42   3 
  8 Baumgartner, Nick         11 Plainfield South         44.45   2 
  9 Quinn, Mick               11 Minooka                  45.43   2 
 10 Drew, Erek                10 Oswego East              45.55   3 
 11 Lucas, William            12 Romeoville               45.69   1 
 12 Sotir, David              11 Plainfield Centr         48.45   1 
 13 Johnson, Tim              12 Romeoville               52.50   3 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Plainfield North  'A'                                 42.78   2 
     1) Gilmore, Robert 12              2) Ware, Dominique 12             
     3) Pagan, Erran 11                 4)                                
  2 Plainfield South  'A'                                 43.32   2 
     1) Marrero, Mike 11                2) Oplustil, Adam 12              
     3) Adams, Dondre 10                4) Winters, Brandon 11            
  3 Plainfield Central  'A'                               43.82   2 
     1) DiNardo, Giuliano 10            2) Rivas, Dayvy 10                
     3) Gulish, Alex 12                 4) Kohon, Zac 12                  
  4 Minooka  'A'                                          44.03   2 
     1) Ponton, Nate 11                 2) Crump, Xavier 10               
     3) Sheetz, Dawson 12               4) Allen, Elliot 12               
  5 Romeoville  'A'                                       44.35   2 
     1) Curry, Antoine 11               2) Ford, Perez 09                 
     3) Johnson, Tim 12                 4) Lewis, Derrick 11              
  6 Oswego East  'A'                                      44.98   1 
     1) Stokes, Fred 12                 2) Harris, Nehemiah 11            
     3) Washington, James 11            4) Price, Ernie 11                
  7 Morris  'A'                                           47.29   1 
     1) Layne, Rex 11                   2) Scapellato, Cory 10            
     3) Perry, Jake 11                  4) Gronek, Matt 11                
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Plainfield North  'A'                               1:29.46   2 
     1) Gilmore, Robert 12              2) Ware, Dominique 12             
     3) Pagan, Erran 11                 4) Davis, Devonta 11              
  2 Plainfield South  'A'                               1:29.80   2 
     1) Adams, Dondre 10                2) Winters, Brandon 11            
     3) Flores, Alex 10                 4) Oplustil, Adam 12              
  3 Romeoville  'A'                                     1:30.39   2 
     1) Curry, Antoine 11               2) Lewis, Derrick 11              
     3) Lucas, William 12               4) Johnson, Tim 12                
  4 Plainfield Central  'A'                             1:31.90   2 
     1) DiNardo, Giuliano 10            2) Rivas, Dayvy 10                
     3) Gulish, Alex 12                 4) Kohon, Zac 12                  
  5 Minooka  'A'                                        1:33.58   2 
     1) Popek, Jake 11                  2) Sheetz, Dakota 11              
     3) Sheetz, Dawson 12               4) Crump, Xavier 10               
  6 Oswego East  'A'                                    1:35.47   1 
     1) Harris, Nehemiah 11             2) Jackson, Oza 11                
     3) Price, Ernie 11                 4) Wagner, Josh 11                
  7 Morris  'A'                                         1:39.04   1 
     1) Kopczick, Jared 11              2) Perry, Jake 11                 
     3) Scapellato, Cory 10             4) Paulson, Jake 09               
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Plainfield South  'A'                               3:23.44  
     1) Magee, John 10                  2) Lodi, Juliano 10               
     3) Flores, Alex 10                 4) Magee, Sheldon 10              
  2 Minooka  'A'                                        3:26.98  
     1) Ponton, Nate 11                 2) Devier, Chris 12               
     3) Salahuddin, James 10            4) Powers, Matt 11                
  3 Plainfield North  'A'                               3:29.83  
     1) Capodice, Kevin 11              2) Shelton, Brent 11              
     3) Karas, Andrew 12                4) Flowers, Marquis 09            
  4 Plainfield Central  'A'                             3:31.07  
     1) DiNardo, Giuliano 10            2) Rivas, Dayvy 10                
     3) Gulish, Alex 12                 4) Kohon, Zac 12                  
  5 Romeoville  'A'                                     3:34.91  
     1) Belay, Aaron 12                 2) Caron, Jon 12                  
     3) Ford, Perez 09                  4) Franco, Alex 12                
  6 Morris  'A'                                         4:13.69  
     1) Coleman, Tyler 10               2) Redford, Derek 11              
     3) Odom, Branden 10                4) Thetard, Tyler 11              
 -- Oswego East  'A'                                         DQ   interference 2nd run
     1) Drew, Derek 10                  2) Jones, Marcus 10               
     3) Brown, Eric 11                  4) Van Wyk, Reinhardt 12          
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Plainfield South  'A'                               8:10.18  
     1) Ferris, Jake 11                 2) Magee, John 10                 
     3) Dunning, Trey 10                4) Lodi, Juliano 10               
  2 Plainfield North  'A'                               8:11.60  
     1) Karas, Andrew 12                2) Stone, Austin 11               
     3) Le, Josh 12                     4) Capodice, Kevin 11             
  3 Plainfield Central  'A'                             8:15.78  
     1) Lullo, John 12                  2) Lawrence, Matt 11              
     3) Gaska, Jordan 11                4) Barraza, Erick 11              
  4 Minooka  'A'                                        8:28.82  
     1) Devier, Chris 12                2) Hoshell, Julian 12             
     3) Powers, Matt 11                 4) Popek, Jake 11                 
  5 Oswego East  'A'                                    8:36.80  
     1) Brown, Eric 11                  2) Van Wyk, Reinhardt 12          
     3) Hernandez, Alex 11              4) Tinajero, Daniel 11            
  6 Romeoville  'A'                                     8:38.47  
     1) Miranda, Sergio 10              2) Franco, Alex 12                
     3) Carter, Kerbert 11              4) Kaylor, Devin 11               
  7 Oswego  'A'                                         9:26.82  
     1) Lowry, Adam 09                  2)                                
     3) Stewart, Dave 12                4) Padovich, Trent 12             
  8 Morris  'A'                                        10:30.42  
     1) Mann, Zach 10                   2) Shannon, Josh 10               
     3) Tondini, Bobby 09               4) Hougas, Heath 09               
 
Boys High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jones, Denzel             12 Plainfield South       5-10.00  
  2 Welter, David             12 Morris                J5-10.00  
  3 Davis, Devonta            11 Plainfield North       5-08.00  
  3 Neloms, Dominique         11 Plainfield Centr       5-08.00  
  5 Korzec, Max               11 Plainfield North      J5-08.00  
  6 Bonner, Jalen             09 Plainfield South      J5-08.00  
  6 Cannon, Josh              12 Plainfield Centr      J5-08.00  
  6 Allen, Elliot             12 Minooka               J5-08.00  
  9 Lightfoot, Randy          12 Minooka               J5-08.00  
 10 James, Martin             11 Romeoville            J5-08.00  
 11 Harris, Josh              10 Oswego East            5-06.00  
 12 Miller, Quinton           12 Oswego                 5-04.00  
 -- Jones, Joe                09 Morris                      NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fitzgerald, Kyle          12 Plainfield South      13-06.00  
  2 Haney, Andrew             12 Plainfield South      13-00.00  
  3 McCormick, Brian          12 Plainfield Centr      12-06.00  
  4 Hively, Mike              12 Plainfield North     J12-06.00  
  5 Egan, Gabe                12 Minooka              J12-06.00  
  6 Barraza, Erick            11 Plainfield Centr      12-00.00  
  7 Anguiano, Eduardo         11 Romeoville            11-06.00  
  7 Quan, Zachary             11 Romeoville            11-06.00  
  9 Steinbach, John           12 Plainfield North      10-00.00  
 10 Rentfrow, Tyler           11 Minooka              J10-00.00  
 -- Nieves, Zack              11 Oswego East                 NH  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Curry, Antoine            11 Romeoville            21-06.50q 
  2 Allen, Elliot             12 Minooka               21-05.50q 
  3 Adams, Dondre             10 Plainfield South      21-04.25q 
  4 Hardman, Mark             11 Plainfield Centr      20-10.00q 
  5 Gulish, Alex              12 Plainfield Centr      20-09.50q 
  6 Brock, Jessie             11 Plainfield North      20-07.00q 
  7 Bitner, J.                11 Oswego East           20-00.00q 
  8 Gal, Peter                10 Plainfield South      19-11.00q 
  9 Gronek, Matt              11 Morris                19-10.00  
 10 Ivey, Caleb               09 Plainfield North      19-09.50  
 11 Drew, Derek               10 Oswego East           19-06.00  
 12 Menozzi, Matt             11 Minooka               17-11.00  
 13 Tondini, Adam             12 Morris                17-07.00  
 14 Smith, Justin             11 Oswego                17-03.00  
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Adams, Dondre             10 Plainfield South      22-02.00  
  2 Curry, Antoine            11 Romeoville            21-06.50  
  3 Allen, Elliot             12 Minooka               21-05.50  
  4 Hardman, Mark             11 Plainfield Centr      21-03.00  
  5 Gulish, Alex              12 Plainfield Centr      20-09.50  
  6 Brock, Jessie             11 Plainfield North      20-07.00  
  7 Bitner, J.                11 Oswego East           20-00.00  
  8 Gal, Peter                10 Plainfield South      19-11.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Hardman, Mark             11 Plainfield Centr      45-02.50q 
  2 James, Martin             11 Romeoville            42-03.00q 
  3 Drew, Erek                10 Oswego East           42-01.00q 
  4 Richter, Richmond         12 Romeoville            41-04.00q 
  5 Allen-Jackson, Antoine    11 Oswego East           40-10.25q 
  6 Goodwin, Darvell          11 Plainfield Centr      40-09.50q 
  7 Smith, Justin             11 Oswego                40-04.00q 
  8 Krusza, Mike              10 Plainfield South      39-10.00q 
  9 Gal, Peter                10 Plainfield South      39-09.75  
 10 Lewis, Anthony            11 Plainfield North      39-09.50  
 11 Thetard, Tyler            11 Morris                36-09.00  
 12 Menozzi, Matt             11 Minooka               34-00.00  
 13 Rentfrow, Tyler           11 Minooka               33-08.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Hardman, Mark             11 Plainfield Centr      45-10.00  
  2 Richter, Richmond         12 Romeoville            44-03.50  
  3 James, Martin             11 Romeoville            42-03.00  
  4 Drew, Erek                10 Oswego East           42-01.00  
  5 Allen-Jackson, Antoine    11 Oswego East           40-10.25  
  6 Goodwin, Darvell          11 Plainfield Centr      40-09.50  
  7 Smith, Justin             11 Oswego                40-04.00  
  8 Krusza, Mike              10 Plainfield South      39-10.00  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Johnson, Brandon          12 Minooka               53-03.00q 
  2 Bosilovatz, Steve         12 Plainfield Centr      47-01.00q 
  3 Tondini, Adam             12 Morris                46-07.00q 
  4 Cadena, Max               12 Plainfield South      46-03.00q 
  5 Ford, Perez               09 Romeoville            46-00.00q 
  6 Possedi, Kyle             11 Plainfield North      45-03.00q 
  7 Smith, Marcus             11 Plainfield South      44-09.00q 
  8 Wright, Tim               12 Minooka               43-00.00q 
  9 Odom, Aaron               12 Morris                42-07.00  
 10 Fagan, Chris              11 Oswego East           41-05.00  
 11 Pulliam, Mario            12 Romeoville            41-02.00  
 12 Hamby, Mike               12 Plainfield Centr      40-03.00  
 13 Scarmardo, Andrew         11 Plainfield North      39-07.00  
 14 Greenwood, Mike           11 Oswego                36-07.00  
 15 Wagner, Josh              11 Oswego East           35-11.00  
 16 Szempruch, Ethan          11 Oswego                35-04.00  
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Johnson, Brandon          12 Minooka               53-03.00  
  2 Bosilovatz, Steve         12 Plainfield Centr      47-01.00  
  3 Tondini, Adam             12 Morris                46-07.00  
  4 Cadena, Max               12 Plainfield South      46-03.00  
  5 Ford, Perez               09 Romeoville            46-00.00  
  6 Possedi, Kyle             11 Plainfield North      45-03.00  
  7 Smith, Marcus             11 Plainfield South      44-09.00  
  8 Wright, Tim               12 Minooka               43-00.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Speedy, Leo               12 Romeoville              135-05q 
  2 Odom, Aaron               12 Morris               131-11.50q 
  3 Hamby, Mike               12 Plainfield Centr        125-04q 
  4 Possedi, Kyle             11 Plainfield North     123-03.50q 
  5 Wright, Tim               12 Minooka                 122-02q 
  6 Morris, Trevon            10 Oswego East             121-09q 
  7 Cadena, Max               12 Plainfield South        120-05q 
  8 Rose, Aaron               11 Plainfield South        120-03q 
  9 Kelly, Sean               11 Oswego East             119-00  
 10 Scarmardo, Andrew         11 Plainfield North        118-04  
 11 Bormann, Jon              11 Romeoville           117-00.50  
 12 Johnson, Brandon          12 Minooka              111-05.50  
 13 Szempruch, Ethan          11 Oswego                  111-03  
 14 Bagley, Patrick           12 Oswego                   99-06  
 15 Howard, Lavelle           11 Plainfield Centr      97-07.50  
 16 Odom, Branden             10 Morris                   96-02  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Speedy, Leo               12 Romeoville              139-03  
  2 Odom, Aaron               12 Morris               131-11.50  
  3 Hamby, Mike               12 Plainfield Centr        125-04  
  4 Possedi, Kyle             11 Plainfield North     123-03.50  
  5 Wright, Tim               12 Minooka                 122-02  
  6 Morris, Trevon            10 Oswego East             121-09  
  7 Rose, Aaron               11 Plainfield South     120-07.50  
  8 Cadena, Max               12 Plainfield South        120-05  
 
Boys 100 Meter Dash FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brendel, Justin           10 Plainfield East          11.21Q  1 
  2 Jones, Marcus             10 Oswego East              11.44Q  3 
  3 Wright, Dantrel           09 Plainfield South         11.65Q  2 
  4 Flowers, Marquis          09 Plainfield North         11.67q  3 
  5 Roberts, Jayme            10 Minooka                  11.95q  1 
  6 Benavides, Andreas        10 Minooka                  12.03q  2 
  7 Miller, Christian         10 Romeoville               12.05q  1 
  8 Lackings, Walter          10 Plainfield North         12.10q  2 
  9 Haywood, Tre              09 Plainfield Centr         12.13   3 
 10 Graham, Mike              09 Plainfield East          12.15   3 
 11 Griffin, Josh             10 Romeoville               12.16   3 
 12 Ramos, Jon                09 Oswego East              12.50   2 
 13 Mercado, Dan              09 Plainfield South         12.69   3 
 14 Serna, Jon                10 Morris                   12.77   1 
 15 Scapellato, Cory          10 Morris                   12.84   2 
 
Boys 100 Meter Dash FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brendel, Justin           10 Plainfield East          11.05  
  2 Jones, Marcus             10 Oswego East              11.38  
  3 Flowers, Marquis          09 Plainfield North         11.60  
  4 Wright, Dantrel           09 Plainfield South         11.79  
  5 Miller, Christian         10 Romeoville               11.84  
  6 Roberts, Jayme            10 Minooka                  11.86  
  7 Benavides, Andreas        10 Minooka                  12.02  
  8 Lackings, Walter          10 Plainfield North         12.03  
 
Boys 200 Meter Dash FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brendel, Justin           10 Plainfield East          22.68Q  1 
  2 Harris, Steven            09 Plainfield South         23.79Q  3 
  3 Wright, Dantrel           09 Plainfield South         24.02Q  2 
  4 Bibbs, Kapri              10 Plainfield North         24.19q  1 
  5 Haywood, Tre              09 Plainfield Centr         24.20q  1 
  6 Harris, Josh              10 Oswego East              24.22q  2 
  7 Wilson, Eric              10 Plainfield East          24.24q  3 
  8 Miller, Christian         10 Romeoville               24.32q  2 
  9 Johnson, Courtney         10 Plainfield North         24.36q  2 
 10 Roberts, Jayme            10 Minooka                  24.41q  3 
 11 Wilson, Darius            10 Plainfield Centr         24.92q  3 
 12 McGuire, Nathan           09 Minooka                  25.47q  1 
 13 Hester, Cody              11 Morris                   26.10   3 
 14 Ramos, Jon                09 Oswego East              26.26   1 
 15 Serna, Jon                10 Morris                   26.41   2 
 16 Langley, Asiel            10 Romeoville               26.55   1 
 
Boys 200 Meter Dash FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Brendel, Justin           10 Plainfield East          22.81   2 
  2 Wilson, Eric              10 Plainfield East          23.71   1 
  3 Harris, Steven            09 Plainfield South         23.75   2 
  4 Wright, Dantrel           09 Plainfield South         23.91   2 
  5 Miller, Christian         10 Romeoville               24.13   1 
  6 Bibbs, Kapri              10 Plainfield North         24.24   2 
  7 Haywood, Tre              09 Plainfield Centr         24.27   2 
 
Boys 400 Meter Dash FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brendel, Justin           10 Plainfield East          51.14   3 
  2 Harris, Steven            09 Plainfield South         52.56   3 
  3 Young, Quest              09 Plainfield North         54.21   3 
  4 Casimir, Nick             09 Minooka                  54.85   3 
  5 Guzman, Enrique           09 Plainfield South         55.80   2 
  6 Perez, Mike               10 Plainfield East          56.11   3 
  7 Coonradt, Dylan           09 Oswego East              56.41   2 
  8 Williams, Braylon         10 Plainfield North         56.42   2 
  9 Atra, Mike                09 Minooka                  57.31   2 
 10 Laabs, Nick               10 Morris                   58.45   1 
 11 Shah, Syed                09 Romeoville               59.02   1 
 12 Nahikian, Mitchell        09 Plainfield Centr       1:01.50   2 
 13 Maldonado, Martin         11 Morris                 1:02.09   1 
 14 DeVreis, John             09 Oswego East            1:02.63   1 
 
Boys 800 Meter Run FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Carpenter, Andrew         09 Minooka                2:08.66  
  2 Popek, Dan                09 Minooka                2:09.48  
  3 Rivera, Jason             10 Plainfield North       2:09.49  
  4 Dunning, Trey             10 Plainfield South       2:11.50  
  5 Petrusich, Niko           09 Plainfield East        2:13.85  
  6 Jones, Jordan             10 Plainfield East        2:13.90  
  7 Scoia, Louie              09 Plainfield Centr       2:16.40  
  8 Hardin, Kevin             10 Plainfield South       2:17.89  
  9 Eich, Dylan               10 Plainfield Centr       2:23.49  
 10 Moreno, Gustavo           10 Romeoville             2:24.28  
 11 Bliss, Joe                09 Oswego                 2:26.13  
 12 Musselman, Brad           09 Oswego                 2:29.83  
 13 Hurd, Austin              10 Oswego East            2:29.99  
 14 Raber, Eric               10 Oswego East            2:42.00  
 15 Komperda, Cory            09 Morris                 2:42.14  
 16 Brown, Craig              11 Morris                 2:48.12  
 
Boys 1600 Meter Run FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Kyle               09 Minooka                4:48.88  
  2 Miranda, Sergio           10 Romeoville             4:52.80  
  3 Ryan, Tyler               09 Plainfield South       4:54.10  
  4 Ryan, Kyle                09 Plainfield South       4:54.48  
  5 Petrusich, Niko           09 Plainfield East        4:55.83  
  6 Hoshell, Alex             10 Minooka                5:00.89  
  7 Maher, Jordan             09 Oswego East            5:04.88  
  8 Kingsbury, Zack           09 Oswego                 5:05.80  
  9 Dale, Tom                 10 Oswego                 5:07.21  
 10 Richer, Cody              09 Plainfield Centr       5:08.89  
 11 Palacios, Kyle            09 Romeoville             5:12.87  
 12 Quiros, Nick              09 Plainfield East        5:13.73  
 13 Leffler, Chris            10 Plainfield Centr       5:13.75  
 14 Price, John               10 Plainfield North       5:14.91  
 15 McIntire, Shawn           10 Morris                 5:22.45  
 16 Hish, Alex                09 Plainfield North       5:27.91  
 
Boys 3200 Meter Run FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Kyle               09 Minooka               10:29.92  
  2 Petrusich, Niko           09 Plainfield East       10:31.87  
  3 Ryan, Kyle                09 Plainfield South      10:33.66  
  4 Anderson, Brad            09 Plainfield Centr      11:04.27  
  5 Quiros, Nick              09 Plainfield East       11:09.16  
  6 Nielsen, Colin            09 Minooka               11:14.30  
  7 Price, John               10 Plainfield North      11:15.27  
  8 Schwerin, Troy            09 Oswego                11:19.09  
  9 Maher, Jordan             09 Oswego East           11:35.75  
 10 Tracey, cody              10 Plainfield South      11:45.59  
 11 Hish, Alex                09 Plainfield North      11:53.39  
 12 Ripley, Matt              09 Romeoville            12:01.01  
 13 Morrell, Mike             09 Oswego                12:04.42  
 
Boys 110 Meter Hurdles FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Miggins, Allen            10 Plainfield South         16.77Q  2 
  2 Moore, Josh               10 Plainfield North         17.06Q  1 
  3 Lentz, Dan                10 Minooka                  17.21q  2 
  4 Holler, Quinn             09 Plainfield North         17.24q  2 
  5 Dorenkamper, Bryan        10 Minooka                  17.37q  1 
  6 Stokes, Kalmon            09 Oswego East              18.71q  1 
  7 Wolff, Mitchell           09 Plainfield South         18.90q  1 
  8 Daugherty, Tim            10 Oswego                   19.29q  2 
  9 Caldwell, Kwame           10 Oswego East              21.61   2 
 10 Shannon, Josh             10 Morris                   22.19   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Miggins, Allen            10 Plainfield South         16.02  
  2 Lentz, Dan                10 Minooka                  16.38  
  3 Holler, Quinn             09 Plainfield North         16.74  
  4 Dorenkamper, Bryan        10 Minooka                  17.48  
  5 Stokes, Kalmon            09 Oswego East              18.58  
  6 Daugherty, Tim            10 Oswego                   18.73  
 
Boys 300 Meter Hurdles FR/SO
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Miggins, Allen            10 Plainfield South         43.07   3 
  2 Holler, Quinn             09 Plainfield North         44.09   3 
  3 Dorenkamper, Bryan        10 Minooka                  44.20   3 
  4 Lentz, Dan                10 Minooka                  45.02   2 
  5 Stokes, Kalmon            09 Oswego East              45.82   2 
  6 Bruyn, Jordan             11 Morris                   45.92   3 
  7 Daugherty, Tim            10 Oswego                   46.05   3 
  8 Watson, Lamont            10 Plainfield Centr         46.26   2 
  9 Caldwell, Kwame           10 Oswego East              46.90   1 
 10 Jones, Joe                09 Morris                   47.24   2 
 11 Young, Derrick            09 Romeoville               47.99   1 
 12 Rodgers, Bobby            09 Plainfield East          51.39   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay FR/SO
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Plainfield East  'A'                                  44.61   2 
     1) Brendel, Justin 10              2) Wilson, Eric 10                
     3) Perez, Mike 10                  4) Lagrone, Aaron 10              
  2 Plainfield North  'A'                                 45.28   2 
     1) Bibbs, Kapri 10                 2) Lackings, Walter 10            
     3) Johnson, Courtney 10            4) Moore, Josh 10                 
  3 Plainfield South  'A'                                 45.35   2 
     1) Wright, Dantrel 09              2) Bonner, Jalen 09               
     3) Ruske, Richie 10                4) Harris, Steven 09              
  4 Minooka  'A'                                          46.51   2 
     1) Benavides, Andreas 10           2) Budde, R.J. 10                 
     3) Claybaugh, Logan 10             4) Roberts, Jayme 10              
  5 Plainfield Central  'A'                               47.01   2 
     1) Sheldon, Justin 09              2) Miller, Dominique 10           
     3) Wilson, Dimitri 09              4) Wilson, Darius 10              
  6 Oswego  'A'                                           47.03   1 
     1)                                 2) Dienhart, Jason 10             
     3)                                 4) Daugherty, Tim 10              
  7 Oswego East  'A'                                      49.74   1 
     1) Ramos, Jon 09                   2) Adaya, Josh 09                 
     3) Haynes, Victor 09               4) Harris, Josh 10                
  8 Morris  'A'                                           50.69   1 
     1) Jones, Joe 09                   2) Serna, Jon 10                  
     3) Bordner, Andrew 10              4) Clauson, Brett 11              
 -- Romeoville  'A'                                          DQ   2  out of zone 3
     1) Asare, Yaw 10                   2) Belay, Ben 10                  
     3) Ford, Perez 09                  4) Langley, Asiel 10              
 
Boys 4x200 Meter Relay FR/SO
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Plainfield North  'A'                               1:34.58   2 
     1) Bibbs, Kapri 10                 2) Lackings, Walter 10            
     3) Johnson, Courtney 10            4) Moore, Josh 10                 
  2 Minooka  'A'                                        1:35.56   2 
     1) Benavides, Andreas 10           2) Roberts, Chris 10              
     3) Claybaugh, Logan 10             4) Roberts, Jayme 10              
  3 Plainfield South  'A'                               1:35.67   2 
     1) Ruske, Richie 10                2) Bonner, Jalen 09               
     3) McCants, Jemiah 10              4) Wright, Dantrel 09             
  4 Plainfield East  'A'                                1:37.23   2 
     1) Graham, Mike 09                 2) Wilson, Eric 10                
     3) Urbina, Edwin 09                4) Lagrone, Aaron 10              
  5 Romeoville  'A'                                     1:38.53   2 
     1) Miller, Christian 10            2) Griffin, Josh 10               
     3) Langley, Asiel 10               4) Asare, Yaw 10                  
  6 Oswego  'A'                                         1:38.60   1 
     1)                                 2) Dienhart, Jason 10             
     3) Schimek, Matt 10                4)                                
  7 Oswego East  'A'                                    1:46.11   1 
     1) Ramos, Jon 09                   2) Strohm, Jesse 10               
     3) Adaya, Josh 09                  4) Harris, Josh 10                
  8 Morris  'A'                                         1:47.06   1 
     1) Clauson, Brett 11               2) Serna, Jon 10                  
     3) Redford, Mitch 10               4) Hester, Cody 11                
 -- Plainfield Central  'A'                                 DNF   2 
     1) Wilson, Dimitri 09              2) Wilson, Darius 10              
     3) Watson, Lamont 10               4) Giocolo, Nick 09               
 
Boys 4x400 Meter Relay FR/SO
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Plainfield South  'A'                               3:36.89   2 
     1) Ruske, Richie 10                2) Guzman, Enrique 09             
     3) Wolff, Mitchell 09              4) Harris, Steven 09              
  2 Minooka  'A'                                        3:37.55   2 
     1) Benavides, Andreas 10           2) Casimir, Nick 09               
     3) Popek, Dan 09                   4) Carpenter, Andrew 09           
  3 Plainfield North  'A'                               3:38.32   2 
     1) Rivera, Jason 10                2) Williams, Braylon 10           
     3) Young, Quest 09                 4) Holler, Quinn 09               
  4 Plainfield East  'A'                                3:50.44   2 
     1) Jones, Jordan 10                2) Lagrone, Aaron 10              
     3) Urbina, Edwin 09                4) Perez, Mike 10                 
  5 Plainfield Central  'A'                             3:53.32   2 
     1) Ball, Oscar 10                  2) Sheldon, Justin 09             
     3) Nahikian, Mitchell 09           4) Watson, Lamont 10              
  6 Romeoville  'A'                                     3:54.42   1 
     1)                                 2) Shah, Syed 09                  
     3) Belay, Ben 10                   4) Young, Derrick 09              
  7 Oswego East  'A'                                    4:07.21   1 
     1) Strohm, Jesse 10                2) Adaya, Josh 09                 
     3) DeVreis, John 09                4) Stokes, Kalmon 09              
  8 Morris  'A'                                         4:26.15   1 
     1) Redford, Mitch 10               2) Bordner, Andrew 10             
     3) Maldonado, Martin 11            4) Laabs, Nick 10                 
 
Boys 4x800 Meter Relay FR/SO
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Minooka  'A'                                        8:52.94  
     1) Fajman, Mitch 09                2) Waller, Joe 10                 
     3) Hoshell, Alex 10                4) Carpenter, Andrew 09           
  2 Plainfield South  'A'                               9:08.81  
     1) Inda, David 09                  2) Hardin, Kevin 10               
     3) Deeter, Alex 10                 4) Castillo, Frank 10             
  3 Romeoville  'A'                                     9:11.22  
     1) Nava, Aron 09                   2) Moreno, Gustavo 10             
     3) Ripley, Matt 09                 4) Shah, Syed 09                  
  4 Oswego East  'A'                                    9:33.88  
     1) Coonradt, Dylan 09              2) Silva, Apolo 10                
     3) Raber, Eric 10                  4) Hurd, Austin 10                
  5 Plainfield Central  'A'                             9:35.17  
     1) Eich, Dylan 10                  2) Eich, Brain 10                 
     3) Scoia, Louie 09                 4) Rey, Ryan 10                   
  6 Oswego  'A'                                         9:38.69  
     1) Kingsbury, Zack 09              2) Nickerson, Mason 09            
     3) Bliss, Joe 09                   4) Dale, Tom 10                   
  7 Morris  'A'                                        10:23.78  
     1) McIntire, Shawn 10              2) Brown, Craig 11                
     3) Komperda, Cory 09               4) Rodriguez, Dan 09              
  8 Plainfield East  'A'                               12:24.50  
     1) Siaw, Peter 09                  2) Romero, Justin 09              
     3) Carmenate, Kenley 09            4) Komminel, Andy 09              
 
Boys High Jump FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Claybaugh, Logan          10 Minooka                5-10.00  
  2 Atra, Mike                09 Minooka                5-08.00  
  3 Wilson, Dimitri           09 Plainfield Centr      J5-08.00  
  4 Rodgers, Bobby            09 Plainfield East       J5-08.00  
  5 Reed, Kendell             10 Plainfield East        5-02.00  
  6 Maldonado, Martin         11 Morris                 5-00.00  
  7 Young, Derrick            09 Romeoville             4-10.00  
  8 Redford, Mitch            10 Morris                J4-10.00  
 -- Young, Quest              09 Plainfield North            NH  
 
Boys Pole Vault FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Korzec, Dylan             10 Plainfield North      12-00.00  
  2 Lentz, Dan                10 Minooka               11-06.00  
  3 Funk, Rick                09 Plainfield North      10-00.00  
  4 Ba-Ad, Carl               10 Plainfield Centr     J10-00.00  
  5 Schimek, Matt             10 Oswego                 8-06.00  
  6 Rey, Gordon               09 Plainfield Centr       8-00.00  
  7 Snowberger, Ryan          09 Oswego                J8-00.00  
  8 Johnnic, Nick             10 Plainfield East        7-06.00  
 -- Sharp, David              09 Plainfield East             NH  
 -- Lillwitz, Josh            09 Plainfield South            NH  
 
Boys Long Jump FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Asare, Yaw                10 Romeoville            19-08.50  
  2 Salahuddin, James         10 Minooka               19-02.00  
  3 Griffin, Josh             10 Romeoville            18-09.00  
  4 Krusza, Mike              10 Plainfield South      18-03.25  
  5 Bonner, Jalen             09 Plainfield South      18-03.00  
  6 Scapellato, Cory          10 Morris               J18-03.00  
  7 Miller, Dominique         10 Plainfield Centr      18-01.25  
  8 Wilson, Eric              10 Plainfield East       17-06.50  
  9 Giocolo, Nick             09 Plainfield Centr      17-04.75  
 10 Rowden, Zack              09 Plainfield East       17-00.00  
 11 Browning, Darion          09 Oswego                15-09.00  
 12 Thompson, Darrien         09 Minooka               15-04.25  
 13 Terando, Seth             09 Morris                14-03.00  
 
Boys Triple Jump FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miller, Dominique         10 Plainfield Centr      40-11.00  
  2 Asare, Yaw                10 Romeoville            40-04.00  
  3 Meehan, Troy              10 Plainfield South      38-08.50  
  4 Ivey, Caleb               09 Plainfield North      38-08.25  
  5 Vasquez, D.J.             10 Romeoville            37-05.25  
  6 Argast, Ryan              10 Plainfield North      37-03.00  
  7 Perez, Mike               10 Plainfield East       36-08.50  
  8 Watson, Lamont            10 Plainfield Centr      35-08.75  
  9 Hasler, Brett             10 Minooka               34-07.50  
 10 Roberts, Chris            10 Minooka               33-10.50  
 11 Bruyn, Jordan             11 Morris                33-01.25  
 12 Stutte, Tyler             09 Plainfield South      32-03.25  
 13 Terando, Seth             09 Morris                26-04.50  
 
Boys Shot Put FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Trethewey, Kyle           10 Romeoville            40-02.00  
  2 Bourland, Cody            10 Plainfield Centr      40-00.00  
  3 Coffelt, Jon              10 Plainfield North      39-10.00  
  4 Allen, Terrence           09 Romeoville            39-08.00  
  5 Morris, Trevon            10 Oswego East           38-08.00  
  6 Odom, Branden             10 Morris                38-05.00  
  7 Fries, Chris              10 Plainfield East       38-00.00  
  8 Sparagis, Dimitri         09 Minooka               37-07.00  
  9 Ferguson, Greg            10 Plainfield South      36-11.00  
 10 Sherman, Kyle             10 Plainfield South      36-05.00  
 11 Rodriguez, Erik           10 Plainfield North      34-11.00  
 12 Novack, Joe               10 Plainfield Centr      33-11.00  
 13 Veach, Aaron              09 Oswego                33-00.00  
 13 Boese, Clay               09 Oswego                33-00.00  
 15 Alonso, Kyle              10 Minooka               32-06.00  
 16 Brady, Alvin              10 Oswego East           31-03.00  
 17 Adams, Ken                09 Plainfield East       26-10.00  
 
Boys Discus Throw FR/SO
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allen, Terrence           09 Romeoville           113-09.50  
  2 Trethewey, Kyle           10 Romeoville               98-11  
  3 Sherman, Kyle             10 Plainfield South         96-11  
  4 Wegner, Nathan            10 Plainfield Centr         91-05  
  5 Norris, Rashard           10 Morris                   88-10  
  6 Veach, Aaron              09 Oswego                88-05.50  
  7 Novack, Joe               10 Plainfield Centr         87-10  
  8 Ragan, Jake               09 Minooka                  85-08  
  9 Sequra, Eric              09 Minooka                  83-06  
 10 Donaldson, Caleb          09 Plainfield North         83-01  
 11 Ferguson, Greg            10 Plainfield South      77-07.50  
 12 Brady, Alvin              10 Oswego East              77-00  
 13 Coffelt, Jon              10 Plainfield North         75-06  
 14 Giese, Thomas             09 Oswego                   71-04  
 15 Adams, Ken                09 Plainfield East          56-02  
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Plainfield South           152.33     2) Romeoville                 95   
    3) Plainfield North            87        4) Plainfield Central         68.33
    5) Minooka                     60.33     6) Oswego East                57   
    7) Morris                      38                                           
 
                Men - FR/SO - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Minooka                    131        2) Plainfield South          112   
    3) Plainfield North            84        4) Romeoville                 79   
    5) Plainfield East             78        6) Plainfield Central         43   
    7) Oswego East                 18        8) Oswego                      7   
    9) Morris                       6