Make your own free website on Tripod.com
                         Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Southern Illinois Edwardsville     SIUE            270  
                2 Lewis University                   LEW              91.5
                3 University of Indianapolis         INDY             78.5
                4 Missour University S&T;             UMST             59  
                5 St. Joseph's College               SJC              53  
                6 Wisconsin Parkside                 UWP              47  
                7 University of Southern Indiana     USI              46  
                8 Bellarmine University              BELL             40  
                9 Northern Kentucky University       NKU              16  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Southern Illinois Edwardsville     SIUE            224  
                2 University of Indianapolis         INDY            144  
                3 Lewis University                   LEW              90  
                4 Missour University S&T;             UMST             88  
                5 St. Joseph's College               SJC              63  
                6 University of Southern Indiana     USI              45  
                7 Bellarmine University              BELL             37  
                8 Wisconsin Parkside                 UWP               6  
                9 Northern Kentucky University       NKU               4  
Women 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Curtis, Nichelle             Indianapolis            7.22       7.21Q  2 
  2 Brown, Deserea               Siu Edwardsville        7.20       7.22Q  1 
  3 Brackett, Shelinda           Siu Edwardsville        7.24       7.25Q  3 
  4 Butler, Ashley               Lewis                   7.31       7.28Q  4 
  5 Royston, Angel               Siu Edwardsville        7.46       7.30q  1 
  6 Triner, Amber                Siu Edwardsville        7.41       7.36q  3 
  7 Alrich, Juliet               Siu Edwardsville        7.45       7.37q  2 
  8 Bertsch, Brittney            St. Joseph's            7.45       7.42q  1 
  9 Smith, Shannon               Indianapolis            7.38       7.47   4 
  9 Griffith, Hillary            Missouri S&T;            7.69       7.47   1 
 11 Lewis, Kendra                Missouri S&T;            7.60       7.53   4 
 12 Sanuth, Saidat               Indianapolis            7.67       7.59   2 
 13 Ruff, Michelle               Lewis                   7.49       7.60   2 
 14 Reynolds, Jessica            Indianapolis            7.70       7.66   1 
 15 Merkel, Jenny                St. Joseph's            7.65       7.79   3 
 16 Butler, Christine            Siu Edwardsville        7.53       7.82   3 
 17 Smith, Maggie                North. Kentucky         8.16       8.01   3 
 18 Moore, Jenna                 Bellarmine              8.37       8.38   4 
 19 Berry, Chelsea               North. Kentucky        10.81      10.32   4 
 -- Shaw, Tiffany                Bellarmine              7.93         DQ   2 
 
Women 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Butler, Ashley               Lewis                   7.28       7.24    10  
  2 Curtis, Nichelle             Indianapolis            7.21       7.26     8  
  3 Brackett, Shelinda           Siu Edwardsville        7.25       7.28     6  
  4 Brown, Deserea               Siu Edwardsville        7.22       7.34     5  
  5 Triner, Amber                Siu Edwardsville        7.36       7.35     4  
  6 Royston, Angel               Siu Edwardsville        7.30      J7.35     3  
  7 Alrich, Juliet               Siu Edwardsville        7.37       7.46     2  
  8 Bertsch, Brittney            St. Joseph's            7.42       7.52     1  
 
Women 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brackett, Shelinda           Siu Edwardsville       25.09      25.07   5   10  
  2 Brown, Deserea               Siu Edwardsville       25.35      25.27   5    8  
  3 Alrich, Juliet               Siu Edwardsville       25.86      25.47   4    6  
  4 Royston, Angel               Siu Edwardsville       25.84      25.67   5    5  
  5 Triner, Amber                Siu Edwardsville       25.76      25.82   5    4   25.815
  6 Curtis, Nichelle             Indianapolis           25.87     J25.82   4    3   25.818
  7 Levy, Jessica                Siu Edwardsville       26.25      25.92   3    2  
  8 Ruff, Michelle               Lewis                  26.08      25.95   4    1  
  9 King, Sarah                  Lewis                  26.81      26.17   2 
 10 Butler, Ashley               Lewis                  26.78      26.28   3 
 11 Smith, Shannon               Indianapolis           26.15      26.56   4 
 12 Sanuth, Saidat               Indianapolis           27.09      26.63   2 
 13 Boban, Maggie                Lewis                  26.47      26.67   3 
 14 Moore, Aubrey                Missouri S&T;           26.95      26.71   2 
 15 Bruce, Katie                 Missouri S&T;           27.31      26.80   2 
 16 Lewis, Kendra                Missouri S&T;           26.78      26.94   3 
 17 Merkel, Jenny                St. Joseph's           27.93      27.37   1 
 18 Griffith, Hillary            Missouri S&T;           27.32      27.56   2 
 19 Smith, Maggie                North. Kentucky        28.86      28.40   1 
 21 Reynolds, Jessica            Indianapolis           28.25      29.27   1 
 22 Moore, Jenna                 Bellarmine             30.74      30.95   1 
 29 Crenshaw, Jasmine            Lewis                  29.05     J28.50   1 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alrich, Juliet               Siu Edwardsville       55.91      56.96   2   10  
  2 Royston, Angel               Siu Edwardsville       57.40      57.36   2    8  
  3 Levy, Jessica                Siu Edwardsville       58.60      57.77   2    6  
  4 Moore, Aubrey                Missouri S&T;         1:00.51      59.44   1    5  
  5 Patton, Natalie              Siu Edwardsville     1:02.01      59.49   1    4  
  6 Sanuth, Saidat               Indianapolis         1:02.35      59.62   1    3  
  7 Bruce, Katie                 Missouri S&T;         1:00.06      59.81   2    2  
  8 Crenshaw, Jasmine            Lewis                1:06.55    1:05.33   1    1  
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lamp, Jessica                Wisc. Parkside       2:10.99    2:12.74    10  
  2 Ellis, Coreen                Siu Edwardsville     2:15.04    2:13.14     8  
  3 Fulton, Naomi                Wisc. Parkside       2:13.45    2:18.19     6  
  4 Wertz, Terran                Lewis                2:16.20    2:18.78     5  
  5 Glassburn, Brittany          Wisc. Parkside       2:22.94    2:20.60     4  
  6 Mulvey, Lindsey              Siu Edwardsville     2:22.87    2:20.77     3  
  7 Taylor, Valery               Siu Edwardsville     2:22.91    2:23.56     2  
  8 Handley, Kierra              Missouri S&T;         2:23.87    2:23.94     1  
  9 Thompson, Danielle           Lewis                2:26.60    2:24.73  
 10 Love, Kelsey                 Bellarmine           2:21.37    2:25.22  
 11 Howell, Kellsi               Lewis                2:24.90    2:25.91  
 12 Crick, Lauren                Southern Indiana     2:25.18    2:25.96  
 13 Lederman, Kelle              Lewis                2:25.83    2:26.36  
 14 Johnson, Kristin             Lewis                2:27.52    2:26.80  
 15 Dixon, Rita                  Bellarmine           2:31.60    2:33.72  
 16 Schussele, Samantha          Missouri S&T;         2:36.49    2:34.94  
 
Women 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fulton, Naomi                Wisc. Parkside       4:56.67    4:55.04    10  
  2 Lamp, Jessica                Wisc. Parkside       5:02.24    4:55.57     8  
  3 Hickey, Katie                Bellarmine           5:01.98    5:00.38     6  
  4 Wertz, Terran                Lewis                5:04.37    5:01.09     5  
  5 Krall, Maggie                Siu Edwardsville     5:20.93    5:21.76     4  
  6 Dixon, Christy               Southern Indiana     5:16.39    5:25.39     3  
  7 Hague, Kathryn               Lewis                5:17.78    5:29.48     2  
  8 Helton, Jenna                St. Joseph's         5:32.71    5:40.14     1  
  9 Briggs, Stephanie            Siu Edwardsville     5:38.21    5:46.26  
 10 Reiter, Corrie               Bellarmine           5:39.58    5:53.62  
 11 Briggs, Stacey               Siu Edwardsville     5:37.16    5:59.74  
 12 Sitzman, Lindsey             Indianapolis         5:50.23    6:02.32  
 
Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hickey, Katie                Bellarmine                     10:23.83    10  
  2 Ballinger, Mary              Southern Indiana    10:17.09   10:29.70     8  
  3 Brown, Kayla                 Siu Edwardsville    10:37.16   10:33.00     6  
  4 Hubbard, Valerie             Wisc. Parkside      10:36.28   10:39.69     5  
  5 Sarka, LeAnn                 Indianapolis        10:28.93   10:45.43     4  
  6 Siemer, Jenna                North. Kentucky     11:08.28   10:51.04     3  
  7 Getts, Leslee                Southern Indiana    10:38.98   10:51.34     2  
  8 Herbert, Becky               Lewis               10:58.37   10:53.66     1  
  9 Krall, Maggie                Siu Edwardsville    10:52.51   10:58.69  
 10 Geiger, Kristen              Bellarmine          10:37.42   11:05.82  
 11 Baysden, Sarah               Southern Indiana    11:10.06   11:07.89  
 12 Flounders, Kelly             Siu Edwardsville    10:47.73   11:11.69  
 13 Adragna, Abra                Indianapolis        11:30.09   11:21.62  
 14 Sawmiller, Tiffani           St. Joseph's        11:13.38   11:28.38  
 15 Laker, Janice                North. Kentucky     11:35.52   11:34.20  
 16 Kriese, Rachel               Indianapolis        11:35.71   11:36.01  
 17 Rife, Jamie                  Bellarmine                     11:38.52  
 18 Morgan, Rose                 North. Kentucky     12:04.08   11:46.39  
 19 Dexl, Theresa                Lewis               11:33.36   11:46.94  
 20 Bardenhop, Sarah             Indianapolis        12:02.25   12:01.42  
 21 Reiter, Corrie               Bellarmine          11:42.53   12:20.73  
 22 Boester, Katie               Indianapolis        12:26.35   12:27.27  
 23 Cooper, Kira                 North. Kentucky     12:17.12   12:40.47  
 
Women 5000 Meter Run Invitational
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ballinger, Mary              Southern Indiana    17:28.49   17:13.58    10  
  2 Hoekzema, Julianne           North. Kentucky     17:36.79   17:37.49     8  
  3 Brown, Kayla                 Siu Edwardsville    18:02.24   18:06.48     6  
  4 Sarka, LeAnn                 Indianapolis        18:21.42   18:08.67     5  
  5 Getts, Leslee                Southern Indiana    18:44.34   18:41.70     4  
  6 Baysden, Sarah               Southern Indiana    19:36.11   18:46.76     3  
  7 Flounders, Kelly             Siu Edwardsville    19:31.92   18:47.05     2  
  8 Sawmiller, Tiffani           St. Joseph's        19:57.48   19:09.77     1  
  9 Laird, Allison               Southern Indiana    19:29.77   19:12.80  
 10 Moore, Ashley                St. Joseph's        19:24.88   19:39.22  
 11 Schilling, Stephanie         Southern Indiana    19:32.47   20:17.69  
 12 Samuels, Cristin             Bellarmine          19:24.08   20:39.90  
 
Women 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Triner, Amber                Siu Edwardsville        8.34       8.29Q  2 
  2 Brown, Deserea               Siu Edwardsville        8.08       8.45Q  1 
  3 Cook, Andrea                 Indianapolis            8.43       8.47q  2 
  4 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville        8.63       8.57q  1 
  5 Dennis, Megan                Siu Edwardsville        8.53       8.62q  1 
  6 Kustra, Christina            Lewis                   8.77       8.80q  2 
  7 Hesson, Shayna               St. Joseph's            8.91       8.95q  2 
  8 Leffers, Krista              Indianapolis            8.99       9.08q  1  9.074
  9 Harless, Carolyn             Indianapolis            9.32      J9.08   2  9.080
 10 Jackson, Porsche             Indianapolis            9.21       9.29   1 
 11 Mawhiney, Maggie             Missouri S&T;            9.82      10.10   2 
 12 Boland, Kelsey               Lewis                   9.96      10.36   1 
 
Women 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Triner, Amber                Siu Edwardsville        8.29       8.12    10  
  2 Brown, Deserea               Siu Edwardsville        8.45       8.13     8  
  3 Kustra, Christina            Lewis                   8.80       8.57     6  
  4 Cook, Andrea                 Indianapolis            8.47       8.60     5  
  5 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville        8.57       8.74     4  
  6 Dennis, Megan                Siu Edwardsville        8.62       8.75     3  
  7 Hesson, Shayna               St. Joseph's            8.95       9.00     2  
  8 Leffers, Krista              Indianapolis            9.08       9.02     1  
 
Women 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brown, Deserea               Siu Edwardsville                  27.21   4   10  
  2 Triner, Amber                Siu Edwardsville                  28.40   1    8  
  3 Dennis, Megan                Siu Edwardsville                  29.32   1    6  
  4 Kustra, Christina            Lewis                             29.69   2    5  
  5 Leffers, Krista              Indianapolis           30.19      30.04   3    4  
  6 Hesson, Shayna               St. Joseph's           30.02      30.11   1    3  
  7 Cook, Andrea                 Indianapolis                      30.24   4    2  
  8 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville                  31.03   3    1  
  9 Gamm, Kacie                  Bellarmine             31.99      31.49   4 
 10 Harless, Carolyn             Indianapolis           31.96      31.66   3 
 11 Jackson, Porsche             Indianapolis           34.17      31.83   4 
 12 Patton, Natalie              Siu Edwardsville                  31.84   2 
 13 Aramburu, Camilla            Bellarmine             31.88      32.16   2 
 14 Mawhiney, Maggie             Missouri S&T;                      33.22   1 
 15 Boland, Kelsey               Lewis                             33.58   3 
 
Women 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Southern Illinois Edwardsville  'A'               1:42.35    1:40.34   2   10  
     1) Brown, Deserea                  2) Brackett, Shelinda             
     3) Triner, Amber                   4) Royston, Angel                 
  2 Missour University S&T;  'A'                                  1:45.06   1    8  
     1) Lewis, Kendra                   2) Moore, Aubrey                  
     3) Bruce, Katie                    4) Griffith, Hillary              
  3 Lewis University  'A'                             1:45.64    1:46.47   2    6  
  4 St. Joseph's College  'A'                         1:48.54    1:48.36   2    5  
     1) Merkel, Jenny                   2) Thompson, Lydia                
     3) Hesson, Shayna                  4) Bertsch, Brittney              
  5 Bellarmine University  'A'                        1:53.03    1:53.78   1    4  
     1) Walz, Rachel                    2) Gamm, Kacie                    
     3) Dixon, Rita                     4) Aramburu, Camilla              
  6 University of Indianapolis  'A'                   1:52.54    1:54.92   2    3  
     1) Reynolds, Jessica               2) Harless, Carolyn               
     3) Chang, Chelsey                  4) Jackson, Porsche               
  7 Northern Kentucky University  'A'                            1:59.49   1    2  
     1) Droessler, Elizabeth            2) McHugh, Rachel                 
     3) Smith, Maggie                   4) Laker, Janice                  
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Southern Illinois Edwardsville  'A'               3:43.39    3:57.69   2   10  
     1) Brackett, Shelinda              2) Levy, Jessica                  
     3) Taylor, Valery                  4) Ellis, Coreen                  
  2 Missour University S&T;  'A'                       4:09.22    4:04.99   2    8  
     1) Bruce, Katie                    2) Moore, Aubrey                  
     3) Handley, Kierra                 4) Griffith, Hillary              
  3 Lewis University  'A'                             4:02.49    4:05.33   2    6  
     1) Boban, Maggie                   2) King, Sarah                    
     3) Lewis, Amanda                   4) Ruff, Michelle                 
  4 University of Indianapolis  'A'                   4:21.84    4:11.71   1    5  
     1) Curtis, Nichelle                2) Sanuth, Saidat                 
     3) Cook, Andrea                    4) Smith, Shannon                 
  5 Wisconsin Parkside  'A'                           4:07.32    4:13.31   2    4  
     1) Glassburn, Brittany             2) Hubbard, Valerie               
     3) Fulton, Naomi                   4) Lamp, Jessica                  
  6 Bellarmine University  'A'                        4:16.56    4:16.60   1    3  
     1) Walz, Rachel                    2) Aramburu, Camilla              
     3) Gamm, Kacie                     4) Love, Kelsey                   
  7 Northern Kentucky University  'A'                            4:22.98   1    2  
     1) Droessler, Elizabeth            2) Hoekzema, Julianne             
     3) Siemer, Jenna                   4) Smith, Maggie                  
  8 University of Southern Indiana  'A'               4:28.83    4:27.91   1    1  
     1) Dixon, Christy                  2) Crick, Lauren                  
     3) Hensly, April                   4) Baysden, Sarah                 
 
Women Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 University of Southern Indiana  'A'              12:23.64   12:15.20    10  
     1) Ballinger, Mary                 2) Crick, Lauren                  
     3) Dixon, Christy                  4) Cooksey, Heather               
  2 Southern Illinois Edwardsville  'A'              13:03.13   12:57.51     8  
     1) Briggs, Stacey                  2) Patton, Natalie                
     3) Mulvey, Lindsey                 4) Briggs, Stephanie              
  3 Lewis University  'A'                            12:35.74   13:00.83     6  
     1) Johnson, Kristin                2) Lewis, Amanda                  
     3) Whalen, Angela                  4) Justes, Hailey                 
  4 Bellarmine University  'A'                       13:11.82   13:10.30     5  
     1) Rife, Jamie                     2) Gamm, Kacie                    
     3) Love, Kelsey                    4) Geiger, Kristen                
  5 University of Indianapolis  'A'                  13:11.20   13:30.18     4  
     1) Kriese, Rachel                  2) Schroeder, Bethany             
     3) Sitzman, Lindsey                4) Adragna, Abra                  
  6 Missour University S&T;  'A'                                 13:46.56     3  
     1) McNally, Rebecca                2) Mawhiney, Maggie               
     3) Schussele, Samantha             4) Conley, Teresa                 
  7 St. Joseph's College  'A'                                   13:50.91     2  
     1) Mohr, Jacqui                    2) Kerschen, Kara                 
     3) Pierson, Casey                  4) Woodruff, Kim                  
  8 Northern Kentucky University  'A'                13:29.20   14:44.65     1  
     1) Cantrall, Chelsea               2) Droessler, Elizabeth           
     3) Hansman, Alisha                 4) Cooper, Kira                   
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Buche, Melissa               St. Joseph's           1.68m      1.60m    5-03.00   10  
  2 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville       1.67m     J1.60m    5-03.00    8  
  3 Winslow, Sydney              Siu Edwardsville       1.58m     J1.60m    5-03.00    6  
  4 Linck, Samantha              Lewis                  1.65m      1.55m    5-01.00    4.5
  4 Jackson, Porsche             Indianapolis           1.48m      1.55m    5-01.00    4.5
  6 Dennis, Megan                Siu Edwardsville       1.63m     J1.55m    5-01.00    3  
  7 Brown, Deserea               Siu Edwardsville       1.57m      1.50m    4-11.00    2  
  8 Meade, Becky                 Bellarmine             1.52m     J1.50m    4-11.00    1  
  9 Hresil, Mardee               St. Joseph's           1.53m      1.45m    4-09.00 
 10 Swisher, Kylie               St. Joseph's           1.48m     J1.45m    4-09.00 
 11 Wolfe, Alexandra             Bellarmine             1.48m     J1.45m    4-09.00 
 12 Woodford, Khylee             Indianapolis           1.37m      1.40m    4-07.00 
 13 Boley, Lacey                 Bellarmine             1.37m      1.30m    4-03.25 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hahn, Taylor                 Missouri S&T;           3.50m      3.56m   11-08.00   10  
  2 Gailey, Emma                 Bellarmine             3.21m      3.26m   10-08.25    8  
  3 Statler, Jamie               Missouri S&T;           3.50m     J3.26m   10-08.25    6  
  4 Morehead, Leah               Missouri S&T;           3.30m     J3.26m   10-08.25    5  
  5 King, Sarah                  Lewis                  3.20m     J3.26m   10-08.25    4  
  6 Zaremba, Sara                Missouri S&T;           3.20m      3.11m   10-02.50    3  
  7 Venne, Morgan                Indianapolis           2.90m      2.81m    9-02.50    2  
  8 Gill, Kara                   Indianapolis           2.75m      2.66m    8-08.75    1  
  9 Smith, Shayna                Indianapolis           2.75m      2.51m    8-02.75 
 10 Atkins, Jackie               Bellarmine             2.45m     J2.51m    8-02.75 
 11 Shaw, Tiffany                Bellarmine             2.45m      2.36m    7-08.75 
 -- Mitchell, Erin               Lewis                  3.15m         NH            
 
Women Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Butler, Christine            Siu Edwardsville       5.70m      5.79m   19-00.00   10  
  2 Brown, Deserea               Siu Edwardsville       5.34m      5.72m   18-09.25    8  
  3 Butler, Ashley               Lewis                  5.56m      5.67m   18-07.25    6  
  4 Triner, Amber                Siu Edwardsville       5.41m      5.55m   18-02.50    5  
  5 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville       5.62m      5.46m   17-11.00    4  
  6 Cook, Andrea                 Indianapolis           5.12m      5.42m   17-09.50    3  
  7 Dennis, Megan                Siu Edwardsville       5.16m      5.36m   17-07.00    2  
  8 Taylor, Valery               Siu Edwardsville       5.24m      5.28m   17-04.00    1  
  9 Kustra, Christina            Lewis                  5.20m      5.27m   17-03.50 
 10 Wheeler, Millennium          Lewis                  5.21m      5.15m   16-10.75 
 11 Barney, Katie                Lewis                  5.17m      5.08m   16-08.00 
 12 Thompson, Lydia              St. Joseph's           5.20m      5.07m   16-07.75 
 13 Bertsch, Brittney            St. Joseph's           5.00m      5.03m   16-06.00 
 14 Connell, Melissa             Bellarmine             4.80m      4.93m   16-02.25 
 14 Merkel, Jenny                St. Joseph's           5.18m      4.93m   16-02.25 
 16 Schroeder, Bethany           Indianapolis           4.74m      4.77m   15-07.75 
 17 Chang, Chelsey               Indianapolis           4.75m      4.75m   15-07.00 
 18 Stach, Sarah                 Missouri S&T;           4.94m      4.62m   15-02.00 
 
Women Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Dennis, Megan                Siu Edwardsville      11.82m     11.71m   38-05.00   10  
  2 Palovcsik, Jenny             Siu Edwardsville      11.11m     11.44m   37-06.50    8  
  3 Kustra, Christina            Lewis                 11.26m     11.32m   37-01.75    6  
  4 Wheeler, Millennium          Lewis                 11.09m     10.93m   35-10.50    5  
  5 Thompson, Lydia              St. Joseph's          10.73m     10.79m   35-05.00    4  
  6 Connell, Melissa             Bellarmine            10.16m     10.51m   34-05.75    3  
  7 Cook, Andrea                 Indianapolis           9.90m     10.24m   33-07.25    2  
  8 Boland, Kelsey               Lewis                  9.85m     10.05m   32-11.75    1  
  9 Wolfe, Alexandra             Bellarmine            10.29m      9.87m   32-04.75 
 10 Meade, Becky                 Bellarmine             9.98m      9.65m   31-08.00 
 11 Atkins, Jackie               Bellarmine             9.68m      9.44m   30-11.75 
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 DeJean, Alexis               St. Joseph's          12.93m     12.99m   42-07.50   10  
  2 Kuzmicz, Courtney            Indianapolis          12.82m     12.58m   41-03.25    8  
  3 Quintana, Rachel             Lewis                 11.93m     11.68m   38-04.00    6  
  4 Leary, Carmishia             Southern Indiana      11.50m     11.62m   38-01.50    5  
  5 Lubbe, Lara                  Indianapolis          11.76m     11.43m   37-06.00    4  
  6 Satterlee, Jennie            Siu Edwardsville      11.78m     11.36m   37-03.25    3  
  7 Terwelp, Hannah              Missouri S&T;          11.63m     11.17m   36-07.75    2  
  8 Lenzo, Nicole                St. Joseph's          10.70m     10.83m   35-06.50    1  
  9 Schlater, Anna               St. Joseph's                     10.44m   34-03.00 
 10 Wolfe, Megan                 Indianapolis          10.52m      9.53m   31-03.25 
 11 Liss, Mackenzie              Lewis                  9.05m      8.58m   28-01.75 
 
Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 DeJean, Alexis               St. Joseph's          15.24m     15.55m   51-00.25   10  
  2 Satterlee, Jennie            Siu Edwardsville      15.86m     15.42m   50-07.25    8  
  3 Terwelp, Hannah              Missouri S&T;          14.72m     15.16m   49-09.00    6  
  4 Kuzmicz, Courtney            Indianapolis          15.94m     15.11m   49-07.00    5  
  5 Quintana, Rachel             Lewis                 14.98m     14.58m   47-10.00    4  
  6 Schlater, Anna               St. Joseph's          13.98m     13.32m   43-08.50    3  
  7 Lubbe, Lara                  Indianapolis          13.18m     12.89m   42-03.50    2  
  8 Domagalla, Cassidy           Lewis                 12.95m     12.64m   41-05.75    1  
  9 Wolfe, Megan                 Indianapolis          13.02m     11.46m   37-07.25 
 10 Cook, Jocelyn                Bellarmine            12.28m     11.19m   36-08.50 
 11 Hajduk, Lauren               Lewis                  9.60m      8.63m   28-03.75 
 
Men 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Helms, Freddie               Indianapolis            6.39       6.40Q  1 
  2 Flournoy, Anthony            Indianapolis            6.48       6.51Q  2 
  3 Wright, Chris                Siu Edwardsville        6.56       6.54Q  3 
  4 Littleton, Chris             Siu Edwardsville        6.54       6.59Q  4 
  5 Bailey, Austin               Lewis                   6.63       6.64q  1 
  5 Hinton, Randy                Lewis                   6.64       6.64q  3 
  5 Wilson, Mike                 Missouri S&T;            6.66       6.64q  4 
  8 Isbell, Mike                 Siu Edwardsville        6.52       6.65q  3 
  9 Wadley, Andre                St. Joseph's            6.61       6.67   2 
 10 Melton, Charles              Missouri S&T;            6.71       6.68   3 
 11 Thierry, Andrew              Siu Edwardsville        6.64       6.70   2 
 12 Knaperek, James              Lewis                   6.65       6.71   4 
 13 Thompson, Kyle               Indianapolis            6.61       6.74   1 
 14 Vessell, Brett               Missouri S&T;            6.79       6.76   1 
 15 Lesnick, Donnie              Lewis                   6.93       6.83   3 
 15 Murphy, Jacob                Bellarmine              6.78       6.83   1 
 17 White, Dominique             St. Joseph's            6.74       6.85   2 
 18 Holliman, Ben                Lewis                   7.00       6.93   4 
 19 Batts, Deshon                Bellarmine              6.92       6.96   2 
 20 Baker, Jeremy                North. Kentucky         7.71       7.76   4 
 -- Brooks, Nouri D              Indianapolis            6.52         DQ   4 
 
Men 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Helms, Freddie               Indianapolis            6.40       6.37    10  
  2 Isbell, Mike                 Siu Edwardsville        6.65       6.58     8  
  3 Wilson, Mike                 Missouri S&T;            6.64       6.60     6  
  4 Littleton, Chris             Siu Edwardsville        6.59       6.61     5  
  5 Flournoy, Anthony            Indianapolis            6.51       6.65     4  
  6 Bailey, Austin               Lewis                   6.64       6.71     3  
  7 Hinton, Randy                Lewis                   6.64       6.73     2  
  8 Wright, Chris                Siu Edwardsville        6.54       6.78     1  
 
Men 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Flournoy, Anthony            Indianapolis           22.37      21.97   5   10  
  2 Rose, Kyle                   Siu Edwardsville       22.41      22.03   5    8  
  3 Littleton, Chris             Siu Edwardsville       22.39      22.24   5    6  
  4 Helms, Freddie               Indianapolis           22.54      22.26   5    5  
  5 Shepherd, Alphonso           Siu Edwardsville       22.84      22.38   3    4  
  6 Wright, Chris                Siu Edwardsville       22.65      22.56   4    3  
  7 Hinton, Randy                Lewis                  22.75      22.57   4    2  
  8 Packard, Ian                 Missouri S&T;           22.70      22.67   4    1  
  9 Melton, Charles              Missouri S&T;           22.76      22.75   3 
 10 Bailey, Austin               Lewis                  22.94      22.83   3 
 11 Wilson, Mike                 Missouri S&T;           23.35      23.14   2 
 12 Brooks, Nouri D              Indianapolis           23.08      23.15   2 
 13 Thompson, Kyle               Indianapolis           22.91      23.31   3 
 14 Vessell, Brett               Missouri S&T;           23.69      23.33   1 
 15 Isbell, Mike                 Siu Edwardsville       22.72      23.42   4 
 16 Lesnick, Donnie              Lewis                  23.34      23.43   2 
 17 Smith, Carl Anthony          Indianapolis           23.53      23.52   1 
 18 Jaeger, Joel                 St. Joseph's           23.76      23.58   1 
 19 Maj, Robert                  Lewis                  24.01      24.10   1 
 20 Batts, Deshon                Bellarmine             25.07      24.48   1 
 
Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rose, Kyle                   Siu Edwardsville       47.65      48.63   3   10  
  2 Wright, Chris                Siu Edwardsville       49.19      48.93   3    8  
  3 Littleton, Chris             Siu Edwardsville       49.17      48.96   3    6  
  4 Flournoy, Anthony            Indianapolis           49.16      49.00   3    5  
  5 Shepherd, Alphonso           Siu Edwardsville       50.63      49.96   2    4  
  6 Harold, Nich                 Siu Edwardsville       50.60      50.18   2    3  
  7 Pedersen, Brian              Lewis                  50.81      50.53   1    2  
  8 Hinton, Randy                Lewis                  50.51      50.68   2    1  
  9 Packard, Ian                 Missouri S&T;           50.89      50.90   1 
 10 Miller, Steve                Indianapolis           51.68      51.07   1 
 11 Jaeger, Joel                 St. Joseph's           52.28      51.66   1 
 12 Liebrand, Chris              Lewis                  50.20      51.96   2 
 13 Tworek, Jeremiah             St. Joseph's           51.37      52.71   1 
 
Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myers, Adrian                Lewis                1:56.01    1:54.08    10  
  2 Blue, Joseph                 Bellarmine           1:56.65    1:57.72     8  
  3 Pittman, Zach                Bellarmine           1:57.41    1:58.57     6  
  4 Baldwin, Dustin              Wisc. Parkside       1:59.42    1:58.68     5  
  5 Smith, Brendan               Missouri S&T;         1:56.96    1:58.69     4  
  6 Roland, Paul                 Missouri S&T;         1:58.97    1:58.70     3  
  7 Ritzema, Jeffrey             Lewis                2:00.94    2:00.10     2  
  8 Hansen, Rob                  Wisc. Parkside       1:59.20    2:00.56     1  
  9 Etzold, Brandon              Missouri S&T;         1:54.55    2:00.80  
 10 New, Bryce                   Indianapolis         1:59.90    2:02.26  
 11 Wells, Matthew               Indianapolis         2:03.94    2:02.67  
 12 Landy, Michael               Indianapolis         2:04.14    2:02.69  
 13 Blum, Matthew                Bellarmine           2:02.81    2:02.89  
 14 Burdette, Emory              Lewis                1:59.74    2:03.13  
 15 Brattain, Nick               Indianapolis         2:03.53    2:03.56  
 16 Gornall, Josh                Indianapolis         2:03.25    2:03.72  
 17 Wilson, Aaron                Siu Edwardsville     1:57.72    2:03.80  
 18 Smith, Ryne                  North. Kentucky      1:59.92    2:04.74  
 19 Dillard, Shawn               Siu Edwardsville     2:03.57    2:05.27  
 20 Pahren, Jonathon             North. Kentucky                 2:05.98  
 21 Johnson, Casey               St. Joseph's         2:03.81    2:06.50  
 22 Getz, Brian                  Siu Edwardsville     2:05.29    2:08.55  
 23 Chapman, Ben                 North. Kentucky      2:07.26    2:09.14  
 24 Thomas, Derrick              Southern Indiana     2:18.29    2:10.97  
 
Men 1 Mile Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Northrop, Andrew             Lewis                4:24.85    4:23.68    10  
  2 Myers, Adrian                Lewis                4:13.32    4:23.86     8  
  3 Smith, Brendan               Missouri S&T;         4:24.60    4:24.44     6  
  4 Lepkowski, Andy              Lewis                4:14.65    4:24.84     5  
  5 Etzold, Brandon              Missouri S&T;         4:24.10    4:26.41     4  
  6 Dillard, Shawn               Siu Edwardsville     4:27.65    4:26.60     3  
  7 Robinson, Greg               Bellarmine           4:24.97    4:27.75     2  
  8 Harris, Drew                 North. Kentucky      4:27.13    4:27.94     1  
  9 Green, Thomas                Missouri S&T;         4:29.16    4:28.58  
 10 Gornall, Josh                Indianapolis         4:34.90    4:30.66  
 11 Leonardo, Matt               St. Joseph's         4:26.08    4:31.59  
 12 Menner, Andrew               Southern Indiana     4:29.28    4:31.80  
 13 Thomas, Derrick              Southern Indiana     4:35.50    4:32.14  
 14 Shoulta, Matthew             North. Kentucky      4:28.16    4:33.03  
 15 Landy, Michael               Indianapolis         4:46.19    4:34.20  
 16 Ernst, Allen                 Missouri S&T;         4:27.15    4:35.40  
 17 Vandermosten, Guy            Bellarmine           4:34.76    4:35.47  
 18 Getz, Brian                  Siu Edwardsville     4:28.25    4:36.07  
 19 Brown, Terrell               Bellarmine           4:35.56    4:36.18  
 20 Nyboer, Zach                 Southern Indiana     4:43.18    4:41.17  
 21 Wells, Matthew               Indianapolis         4:39.68    4:45.29  
 22 Bowling, Chad                Bellarmine           4:50.90    4:45.97  
 23 Zieske, Matthew              Southern Indiana     4:30.19    4:55.11  
 24 Cummings, Paul               Southern Indiana                4:55.35  
 -- Rayman, Joe                  Southern Indiana     4:30.65        DNF  
 
Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mannix, Tristan              Southern Indiana     8:30.44    8:39.27    10  
  2 Thornsberry, Jason           Bellarmine           8:39.78    8:44.29     8  
  3 Northrop, Andrew             Lewis                8:50.96    8:47.32     6  
  4 Steffens, Erik               Siu Edwardsville     8:48.53    8:47.33     5  
  5 Goodman, David               Southern Indiana     8:39.41    8:49.31     4  
  6 Holcombe, Joffroi            Missouri S&T;         8:48.32    8:52.77     3  
  7 Settle, Adam                 Indianapolis         9:13.63    8:53.88     2  
  8 Leonardo, Matt               St. Joseph's         9:07.92    8:54.76     1  
  9 Cameron, Kyle                Siu Edwardsville     8:48.00    8:55.78  
 10 Lepkowski, Andy              Lewis                8:38.11    9:04.67  
 11 Sanchez, Naza                St. Joseph's         9:06.18    9:05.85  
 12 Robinson, Brad               Indianapolis         9:04.56    9:09.27  
 13 Campbell, Brandon            Southern Indiana     8:57.68    9:09.71  
 14 Spriggs, Corey               St. Joseph's         9:04.34    9:11.18  
 15 Vandermosten, Guy            Bellarmine           9:19.57    9:11.20  
 16 Ernst, Allen                 Missouri S&T;         8:53.07    9:14.47  
 17 Kemper, Jeremy               Southern Indiana     9:00.67    9:15.55  
 18 Kendrick, Justin             Southern Indiana     8:54.37    9:18.70  
 19 Werths, Steve                Siu Edwardsville     9:09.78    9:22.04  
 20 Knott, Andrew                Bellarmine           9:21.43    9:22.27  
 21 Dockemeyer, Kevin            Lewis                9:28.99    9:25.46  
 22 Speer, Derrick               Indianapolis         9:32.46    9:26.86  
 23 Bullock, Brad                North. Kentucky      9:35.76    9:31.02  
 24 Lemmon, Greg                 North. Kentucky      9:44.61    9:37.02  
 25 Robinson, Greg               Bellarmine           9:07.68    9:45.29  
 26 Clark, Justin                Southern Indiana     9:46.59    9:47.59  
 27 Jones, Jason                 North. Kentucky      9:54.19    9:47.64  
 28 Durden, Hunter               North. Kentucky     11:25.77    9:58.19  
 29 Logsdon, Shane               Bellarmine           9:46.80   10:24.41  
 30 McMaster, Ryan               Indianapolis        10:14.93   10:30.13  
 
Men 5000 Meter Run Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roads, Robert                Southern Indiana    16:07.51   15:42.97  
  2 Kemper, Jeremy               Southern Indiana    16:07.98   16:02.99  
  3 Dwyer, Eric                  North. Kentucky     16:28.27   16:14.80  
  4 Delong, David                Southern Indiana    16:41.93   16:52.42  
  5 Logsdon, Shane               Bellarmine          17:02.27   17:16.58  
  6 Costello, Andrew             St. Joseph's        18:03.59   18:28.77  
 
Men 5000 Meter Run Invitational
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goodman, David               Southern Indiana    15:12.31   15:16.72    10  
  2 Steffens, Erik               Siu Edwardsville    14:59.87   15:18.24     8  
  3 Holcombe, Joffroi            Missouri S&T;        15:13.13   15:33.81     6  
  4 Cameron, Kyle                Siu Edwardsville    15:25.40   15:40.32     5  
  5 Roads, Robert                Southern Indiana               15:42.97     4  
  6 Campbell, Brandon            Southern Indiana    15:31.76   15:48.05     3  
  7 Sanchez, Naza                St. Joseph's        15:43.50   15:49.85     2  
  8 Kemper, Jeremy               Southern Indiana               16:02.99     1  
  9 Khamo, Sinan                 Lewis               15:38.41   16:08.04  
 10 Masterson, Neal              Bellarmine          15:28.63   16:10.50  
 11 Spriggs, Corey               St. Joseph's        15:56.04   16:12.02  
 12 Brown, Grant                 Missouri S&T;        15:49.50   16:12.04  
 13 Werths, Steve                Siu Edwardsville    15:56.16   16:33.83  
 14 Becker, Robert               Southern Indiana    16:00.29   16:56.95  
 
Men 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Pugh, Justin                 St. Joseph's            7.72       7.69Q  1 
  2 Puckett, Jeremy              Siu Edwardsville        7.84       7.85Q  2 
  3 Cohee, Elliott               Indianapolis            7.93       7.88q  1 
  4 Hettinger, Tadd              St. Joseph's            7.99       8.00q  1 
  5 Vossler, Kyle                Indianapolis            8.01       8.04q  2 
  6 Cotton, Courtny              Indianapolis            8.01       8.05q  2 
  7 Evans, Marcus                Siu Edwardsville        7.90       8.07q  2 
  8 Knaperek, James              Lewis                   8.01       8.11q  1 
  9 Harold, Nich                 Siu Edwardsville        8.22       8.19   2 
 10 Sands, Thomas                Missouri S&T;            8.37       8.30   1 
 11 Zaremba, Adam                Lewis                   8.32       8.47   2 
 12 Nagel, Wes                   St. Joseph's            8.76       8.53   2 
 13 Mattox, Jonathan             Indianapolis            8.62       8.62   1 
 14 White, Dominique             St. Joseph's            8.17       8.70   1 
 
Men 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Puckett, Jeremy              Siu Edwardsville        7.85       7.78    10  
  2 Cohee, Elliott               Indianapolis            7.88       7.81     8  
  3 Pugh, Justin                 St. Joseph's            7.69       7.85     6  
  4 Hettinger, Tadd              St. Joseph's            8.00       7.94     5  
  5 Cotton, Courtny              Indianapolis            8.05       7.96     4  
  6 Evans, Marcus                Siu Edwardsville        8.07       7.97     3  
  7 Vossler, Kyle                Indianapolis            8.04       8.11     2  
  8 Knaperek, James              Lewis                   8.11       8.18     1  
 
Men 200 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Evans, Marcus                Siu Edwardsville                  24.95   1   10  
  2 Tworek, Jeremiah             St. Joseph's           25.44      25.00   2    8  
  3 Mattox, Jonathan             Indianapolis           25.47      25.32   4    6  
  4 Knaperek, James              Lewis                             25.35   1    5  
  5 Cohee, Elliott               Indianapolis                      25.41   4    4  
  6 Hettinger, Tadd              St. Joseph's           25.75      25.44   5    3  
  7 Pugh, Justin                 St. Joseph's                      25.49   4    2  
  8 Puckett, Jeremy              Siu Edwardsville                  25.55   2    1  
  9 Harold, Nich                 Siu Edwardsville                  25.57   3 
 10 Cotton, Courtny              Indianapolis           29.62      25.64   4 
 11 Zaremba, Adam                Lewis                             26.21   3 
 12 Vossler, Kyle                Indianapolis                      26.66   1 
 13 Thompson, Kevin              Missouri S&T;                      26.75   5 
 14 Sands, Thomas                Missouri S&T;                      27.03   2 
 15 White, Dominique             St. Joseph's           27.72      27.49   1 
 16 Deatherage, Scott            St. Joseph's           27.66      28.24   5 
 17 Schroer, Cole                Southern Indiana                  28.63   3 
 18 Hartman, Steve               Southern Indiana                  28.65   3 
 19 Nagel, Wes                   St. Joseph's           27.74      28.85   2 
 
Men 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Southern Illinois Edwardsville  'A'               1:29.37    1:28.42   2   10  
     1) Rose, Kyle                      2) Littleton, Chris               
     3) Wright, Chris                   4) Isbell, Mike                   
  2 University of Indianapolis  'A'                   1:33.45    1:31.38   2    8  
     1) Brooks, Nouri D                 2) Thompson, Kyle                 
     3) Smith, Carl Anthony             4) Mattox, Jonathan               
  3 Lewis University  'A'                             1:32.36    1:32.69   2    6  
  4 Missour University S&T;  'A'                                  1:32.99   1    5  
     1) Melton, Charles                 2) Wilson, Mike                   
     3) Vessell, Brett                  4) Sands, Thomas                  
  5 St. Joseph's College  'A'                         1:33.75    1:34.52   2    4  
     1) Tworek, Jeremiah                2) White, Dominique               
     3) Fasnacht, Derek                 4) Jaeger, Joel                   
  6 University of Southern Indiana  'A'               1:36.26    1:35.16   1    3  
     1) VanZant, Josh                   2) Farris, Rusty                  
     3) Schroer, Cole                   4) Nalin, Andrew                  
  7 Bellarmine University  'A'                        1:34.92    1:35.54   1    2  
     1) Gnotek, Kevin                   2) Gonzalez, Miguel               
     3) Murphy, Jacob                   4) Shelton, Jesse                 
 
Men 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Southern Illinois Edwardsville  'A'               3:15.08    3:17.88   2   10  
     1) Evans, Marcus                   2) Harold, Nich                   
     3) Wright, Chris                   4) Rose, Kyle                     
  2 University of Indianapolis  'A'                   3:25.27    3:19.89   2    8  
     1) Miller, Steve                   2) Smith, Carl Anthony            
     3) Flournoy, Anthony               4) Cohee, Elliott                 
  3 Lewis University  'A'                             3:25.14    3:22.99   2    6  
     1) Hinton, Randy                   2) Myers, Adrian                  
     3) Zaremba, Adam                   4) Pedersen, Brian                
  4 Missour University S&T;  'A'                       3:26.70    3:23.11   2    5  
     1) Packard, Ian                    2) Roland, Paul                   
     3) Smith, Brendan                  4) Etzold, Brandon                
  5 Bellarmine University  'A'                        3:29.12    3:27.89   1    4  
     1) Kiefer, Joseph                  2) Pittman, Zach                  
     3) Gonzalez, Miguel                4) Blue, Joseph                   
  6 St. Joseph's College  'A'                         3:34.21    3:32.83   1    3  
     1) Tworek, Jeremiah                2) Deatherage, Scott              
     3) Jaeger, Joel                    4) Hettinger, Tadd                
  7 University of Southern Indiana  'A'               3:33.74    3:34.21   1    2  
     1) VanZant, Josh                   2) Farris, Rusty                  
     3) Schroer, Cole                   4) Nalin, Andrew                  
  8 Northern Kentucky University  'A'                            3:45.78   1    1  
     1) Eisner, Zack                    2) Harris, Drew                   
     3) Smith, Ryne                     4) Shoulta, Matthew               
 
Men Distance Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern Illinois Edwardsville  'A'              11:04.03   10:32.23    10  
     1) Dillard, Shawn                  2) Rehkemper, Brent               
     3) Wilson, Aaron                   4) Getz, Brian                    
  2 University of Southern Indiana  'A'              11:34.46   10:35.88     8  
     1) Menner, Andrew                  2) VanZant, Josh                  
     3) Mannix, Tristan                 4) Zieske, Matthew                
  3 Bellarmine University  'A'                       10:52.80   10:36.03     6  
     1) Knott, Andrew                   2) Kiefer, Joseph                 
     3) Blum, Matthew                   4) Thornsberry, Jason             
  4 Missour University S&T;  'A'                      11:09.16   10:39.03     5  
     1) Renowski, Mike                  2) Hogan, Bryan                   
     3) Teel, Chris                     4) Green, Thomas                  
  5 University of Indianapolis  'A'                  10:47.90   10:46.06     4  
     1) Speer, Derrick                  2) Coy, Kean                      
     3) Gornall, Josh                   4) Settle, Adam                   
  6 Lewis University  'A'                            10:37.38   10:51.48     3  
     1) Villa, Alberto                  2) Maj, Robert                    
     3) Ritzema, Jeffrey                4) Dockemeyer, Kevin              
  7 Northern Kentucky University  'A'                10:55.86   11:23.54     2  
     1) Bullock, Brad                   2) Knapp, Keith                   
     3) Eisner, Zack                    4) Chapman, Ben                   
  8 St. Joseph's College  'A'                                   11:37.12     1  
     1) Skibbens, Jay                   2) Deatherage, Scott              
     3) Johnson, Casey                  4) Costello, Andrew               
 
Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Back, Bryan                  Indianapolis           1.98m      1.96m    6-05.00   10  
  2 Harold, Nich                 Siu Edwardsville       1.88m      1.91m    6-03.25    8  
  3 Leeper, Wes                  Indianapolis           1.78m      1.86m    6-01.25    6  
  4 Rehkemper, Brent             Siu Edwardsville       1.78m     J1.86m    6-01.25    5  
  5 Cunningham, Timothy          Indianapolis           1.77m      1.81m    5-11.25    4  
  6 Mammoser, Eric               Siu Edwardsville       1.84m     J1.81m    5-11.25    3  
  7 Gorman, Chris                Lewis                  1.88m     J1.81m    5-11.25    2  
  8 Shelton, Jesse               Bellarmine             1.78m     J1.81m    5-11.25    1  
  9 Wathen, Frank                Bellarmine             1.87m     J1.81m    5-11.25 
 10 Taylor, James                Indianapolis           1.67m      1.71m    5-07.25 
 -- White, Kyle                  Bellarmine                           NH            
 
Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Henry, Jordan                Missouri S&T;           5.03m      4.90m   16-00.75   10  
  2 Anders, Jared                Missouri S&T;           4.93m      4.75m   15-07.00    8  
  3 Hollenbeck, Peter            Missouri S&T;           4.67m     J4.75m   15-07.00    6  
  4 Schultz, Matt                Lewis                  4.55m      4.60m   15-01.00    5  
  5 Fornal, Cory                 Indianapolis           4.57m     J4.60m   15-01.00    4  
  6 Mammoser, Eric               Siu Edwardsville       4.45m      4.45m   14-07.25    3  
  7 Hellwig, Dan                 Missouri S&T;           4.53m     J4.45m   14-07.25    2  
  8 Knust, Scott                 Indianapolis           3.95m      4.15m   13-07.25    1  
  9 Leeper, Wes                  Indianapolis           3.85m     J4.15m   13-07.25 
 10 Keller, Kyle                 Indianapolis           4.11m      4.00m   13-01.50 
 11 Rehkemper, Brent             Siu Edwardsville       3.70m      3.70m   12-01.50 
 12 Cameron, Chris               Bellarmine             4.12m     J3.70m   12-01.50 
 
Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mattox, Jonathan             Indianapolis           6.83m      7.22m   23-08.25   10  
  2 Walker, Wasim                Siu Edwardsville       6.89m      7.09m   23-03.25    8  
  3 Pugh, Justin                 St. Joseph's           6.44m      7.00m   22-11.75    6  
  4 Hopkins, Corey               Siu Edwardsville       6.64m      6.66m   21-10.25    5  
  5 Dean, Grant                  St. Joseph's           7.11m     J6.66m   21-10.25    4  
  6 Fasnacht, Derek              St. Joseph's           6.51m      6.54m   21-05.50    3  
  7 Leeper, Wes                  Indianapolis           6.33m      6.49m   21-03.50    2  
  8 Wright, Chris                Siu Edwardsville       6.21m      6.48m   21-03.25    1  
  9 Water-Jones, Kal-El          Missouri S&T;           6.31m      6.45m   21-02.00 
 10 Robinson, Robert             Lewis                  6.18m      6.32m   20-09.00 
 10 Keene, Kevin                 Indianapolis           6.35m      6.32m   20-09.00 
 12 Henry, Jordan                Missouri S&T;           6.50m      6.28m   20-07.25 
 13 Thierry, Andrew              Siu Edwardsville       6.58m      6.25m   20-06.25 
 14 Maloney, Brian               Indianapolis           6.20m      6.23m   20-05.25 
 15 Hettinger, Tadd              St. Joseph's           6.50m      6.21m   20-04.50 
 16 Gorman, Chris                Lewis                  6.14m      6.15m   20-02.25 
 17 Keller, Kyle                 Indianapolis           6.28m      6.11m   20-00.50 
 18 Shelton, Jesse               Bellarmine             6.09m      5.97m   19-07.00 
 19 Damhoff, Brian               Lewis                  5.86m      5.93m   19-05.50 
 20 Holliman, Ben                Lewis                  5.18m      5.77m   18-11.25 
 21 White, Kyle                  Bellarmine             5.87m      5.70m   18-08.50 
 22 Jones, Carl                  Indianapolis           5.77m      5.53m   18-01.75 
 23 Baker, Jeremy                North. Kentucky        4.81m      5.15m   16-10.75 
 
Men Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Walker, Wasim                Siu Edwardsville      14.48m     14.40m   47-03.00   10  
  2 Water-Jones, Kal-El          Missouri S&T;          14.12m     14.25m   46-09.00    8  
  3 Maloney, Brian               Indianapolis          12.94m     13.85m   45-05.25    6  
  4 Hettinger, Tadd              St. Joseph's          13.64m     13.66m   44-09.75    5  
  5 Thierry, Andrew              Siu Edwardsville      13.86m     13.53m   44-04.75    4  
  6 Moore, Andrew                Missouri S&T;          12.60m     13.52m   44-04.25    3  
  7 Gorman, Chris                Lewis                 12.88m     12.73m   41-09.25    2  
  8 Robinson, Robert             Lewis                 11.66m     12.35m   40-06.25    1  
  9 Nagel, Wes                   St. Joseph's          11.67m     12.17m   39-11.25 
 10 White, Kyle                  Bellarmine            11.61m     11.71m   38-05.00 
 11 Wathen, Frank                Bellarmine            10.95m     11.12m   36-05.75 
 -- Pike, Jeff                   Missouri S&T;          13.19m       FOUL            
 
Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Block, Scott                 Siu Edwardsville      17.46m     16.92m   55-06.25   10  
  2 Barnas, Scott                Lewis                 16.41m     15.48m   50-09.50    8  
  3 Rensing, Derek               Siu Edwardsville      15.12m     15.19m   49-10.00    6  
  4 Bishop, Ben                  Siu Edwardsville      13.99m     14.57m   47-09.75    5  
  5 McKenzie, Sir William        St. Joseph's          14.85m     14.27m   46-10.00    4  
  6 Jaster, Lucas                Missouri S&T;          13.70m     14.09m   46-02.75    3  
  7 Gilpatrick, Dustin           Indianapolis          14.05m     13.74m   45-01.00    2  
  8 Lawson, Kyle                 St. Joseph's          13.03m     13.43m   44-00.75    1  
  9 Johnson, Jeremiah            Missouri S&T;          13.60m     13.22m   43-04.50 
 10 Myers, Craig                 Indianapolis          14.43m     13.19m   43-03.25 
 11 Mattingly, Elliot            Bellarmine            13.40m     12.99m   42-07.50 
 12 Galloway, Seth               Indianapolis          13.64m     12.96m   42-06.25 
 13 Robinette, Matt              Indianapolis          12.90m     12.47m   40-11.00 
 14 Peebles, Nicko               Indianapolis                     12.15m   39-10.50 
 15 Abboreno, Mark               Siu Edwardsville      11.36m     11.97m   39-03.25 
 16 Huffman, Noah                Indianapolis          12.09m     11.75m   38-06.75 
 17 Rafferty, Michael            Bellarmine            11.83m     11.63m   38-02.00 
 18 Grider, Chaz                 Bellarmine            12.20m     10.62m   34-10.25 
 
Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Little, Willie               Indianapolis          18.61m     18.53m   60-09.50   10  
  2 Block, Scott                 Siu Edwardsville      18.91m     18.37m   60-03.25    8  
  3 Elmore, Sam                  Indianapolis          17.11m     18.12m   59-05.50    6  
  4 Lawson, Kyle                 St. Joseph's          18.52m     18.08m   59-04.00    5  
  5 Bishop, Ben                  Siu Edwardsville      17.49m     17.70m   58-01.00    4  
  6 Abboreno, Mark               Siu Edwardsville      16.25m     17.02m   55-10.25    3  
  7 Myers, Craig                 Indianapolis          16.30m     15.85m   52-00.00    2  
  8 Gilpatrick, Dustin           Indianapolis          14.18m     14.47m   47-05.75    1  
  9 Rensing, Derek               Siu Edwardsville      14.64m     14.44m   47-04.50 
 10 Hesse, Josh                  Missouri S&T;          14.00m     13.57m   44-06.25 
 11 Huffman, Noah                Indianapolis          14.48m     13.46m   44-02.00 
 12 Mattingly, Elliot            Bellarmine            14.87m     13.14m   43-01.50 
 13 Galloway, Seth               Indianapolis          14.28m     13.10m   42-11.75 
 14 Rafferty, Michael            Bellarmine            11.65m     10.71m   35-01.75 
 15 Grider, Chaz                 Bellarmine            10.50m      8.59m   28-02.25