Make your own free website on Tripod.com
 
             11th Annual Bolingbrook Fast Times Invite - 3/22/2008             
                                   3/22/2008                                   
                                    Results                                    
 
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Majors, Jonathan             Thornwood               6.40       6.62q  2 
  2 Adegoke, Kayode              Bolingbrook             6.40       6.64q  7 
  3 Sanders, Antonio             Evanston Tow            6.55       6.68q  3 
  4 Jones, Jamal                 Thornridge              6.36       6.68q  6 
  5 Bryant, Chester              Plainfield N            6.71       6.69q  3 
  6 Hall, Artis                  Hyde Park               6.20       6.70q  5 
  7 White, Brian                 Thornton Tow            6.30       6.70q  3 
  8 Flores, Chris                Niles North             6.50       6.72q  4 
  9 Halloran, Martell            Palatine                           6.72q  6 
 10 Pena, Nate                   Neuqua Valle            6.60       6.73q  6 
 11 Dukes, Khiry                 Thornton Tow            6.35       6.74q  1 
 12 Wilson, Jamison              Hillcrest Ha            6.41       6.76q  1 
 13 Lane, Kendall                Conant                  6.40       6.78   2 
 14 Nolen, Desmond               Neuqua Valle            6.40       6.79   6 
 15 Aghadi, Ikenna               Streamwood              6.81       6.80   1 
 16 Turner, Terry                Niles North             6.50       6.80   4 
 17 Ware, Dominique              Plainfield N            6.75       6.82   5 
 18 Gilmore, Robert              Bolingbrook             6.50       6.82   5 
 19 Bell, Eldred                 Hyde Park               6.40       6.86   7 
 20 Keen, Ryan                   Hillcrest Ha            6.45       6.87   3 
 21 Collins, Wes                 Evanston Tow            6.70       6.88   6 
 22 Turner, Julian               Thornridge              6.23       6.88   4 
 23 Burash, Jaron                Streator                6.60       6.99   2 
 24 Wright, Jeffery              Seton Academ            6.93       7.00   7 
 25 Pierce, Kentaro              Romeoville B            6.50       7.01   5 
 26 Jenkins, Jack                Benet Academ            7.00       7.01   1 
 27 Strickland, Ronnell          Bremen Brave            6.65       7.04   7 
 28 Sutton, Dan                  Palatine                6.60       7.04   1 
 29 Schmidt, Phil                Benet Academ            6.97       7.05   2 
 30 Harris, Sergio               Normal West             6.80       7.10   3 
 31 Johnson, Tim                 Romeoville B            6.60       7.13   7 
 32 Moralez, Andrew              Shepard                 6.90       7.14   2 
 33 Ardiente, Matt               St. Edward              7.00       7.14   4 
 34 Brown, Zach                  Bremen Brave            6.75       7.16   4 
 35 Abdullah, Salahudin          Seton Academ            6.70       7.25   2 
 36 Huizenga, Luke               Shepard                 6.80       7.27   5 
 37 Desmarais, Mike              Minooka                 7.07       7.33   5 
 38 Quiroga, Moises              St. Edward              7.50       7.39   1 
 39 Purnell, Dejon               Whitney Youn            6.80       7.40   4 
 40 Allen, Steffan               Joliet Catho            7.00       7.43   6 
 41 Drake, Marc                  Joliet Catho            7.00       7.44   3 
 42 Washington, Marlin           Streator                7.10       7.46   3 
 43 Cooper, James                Unattached              6.90       7.47   7 
 44 Ventress, Taylor             Marist                  6.70       7.62   1 
 45 Valley-Green, J.V.           Streamwood              7.03       7.70   5 
 46 Brown, Cory                  Unattached              7.10       7.71   4 
 
Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Adegoke, Kayode              Bolingbrook             6.64       6.55   2 
  2 Majors, Jonathan             Thornwood               6.62       6.61   2 
  3 Flores, Chris                Niles North             6.72       6.65   1 
  4 Bryant, Chester              Plainfield N            6.69       6.66   2 
  5 Halloran, Martell            Palatine                6.72       6.66   1 
  6 Dukes, Khiry                 Thornton Tow            6.74       6.67   1 
  7 Sanders, Antonio             Evanston Tow            6.68       6.67   2 
  8 White, Brian                 Thornton Tow            6.70       6.71   1 
  9 Jones, Jamal                 Thornridge              6.68       6.72   2 
 10 Wilson, Jamison              Hillcrest Ha            6.76       6.79   1 
 11 Hall, Artis                  Hyde Park               6.70       6.89   2 
 12 Pena, Nate                   Neuqua Valle            6.73       6.94   1 
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adegoke, Kayode              Bolingbrook            22.90      22.78  12 
  2 Gordon, Tremane              Evanston Tow           23.10      23.23  11 
  3 Burash, Jaron                Streator               25.50      23.28   3 
  4 Dukes, Khiry                 Thornton Tow           23.00      23.56  11 
  5 Turner, Terry                Niles North            23.30      23.58  10 
  6 Flores, Chris                Niles North            23.20      23.61  11 
  7 Basting, Reid                Normal West            22.80      23.62  12 
  8 Strong, Dion                 Plainfield N           23.30      23.64  11 
  9 Bryant, Chester              Plainfield N           23.50      23.81  10 
 10 Gilmore, Robert              Bolingbrook            24.00      23.82   7 
 11 Craig, Marciano              Hillcrest Ha           24.06      23.87   7 
 12 Collins, Wes                 Evanston Tow           23.80      23.95  12 
 13 Harris, Danny                Hillcrest Ha           23.81      23.98   8 
 14 Jones, Jamal                 Thornridge             24.00      24.27   8 
 15 Harnett, Marcus              Thornridge             24.45      24.34   5 
 16 Holder, Kyle                 Streamwood             25.50      24.36   2 
 17 Jenkins, Jack                Benet Academ           24.90      24.58   4 
 18 Darden, Lyndon               Whitney Youn                      24.67   3 
 19 Okeke, David                 Bremen Brave           23.54      24.68  10 
 20 Schmidt, Phil                Benet Academ           24.90      24.80   5 
 21 Karim, Nagib                 Thornwood              24.10      24.86   6 
 22 McCoy, Dontae                Shepard                24.00      24.88   8 
 23 Johnson, Tim                 Romeoville B           25.00      24.91   3 
 24 Pena, Nate                   Neuqua Valle           24.20      24.92   7 
 25 Shaw, David                  Streamwood             25.15      25.01   4 
 26 Ubert, David                 Rolling Mead           24.50      25.11   5 
 27 Hampton, Danny               Bremen Brave           24.56      25.11   5 
 28 Tolbert, Jerald              Thornton Tow           23.50      25.17  10 
 29 Wiggen, Matt                 Palatine               24.20      25.28   7 
 30 Phillips, Terry              Seton Academ                      25.35   2 
 31 Holy, Joe                    Joliet Catho           26.00      25.67   1 
 32 Desmarais, Mike              Minooka                25.28      25.93   3 
 33 Thigpen, Chris               Shepard                25.70      26.21   2 
 34 Gardner, Jonathan            Whitney Youn           23.90      26.44   8 
 35 Jackson, Dwight              Streator               26.50      26.75   2 
 36 Buchanan, Tyrese             Hyde Park              25.00      27.34   4 
 37 Brown, Cory                  Unattached             26.80      27.43   1 
 38 Weiss, Bobby                 St. Edward             24.50      28.23   6 
 39 Costigan, Tim                Joliet Catho           27.00      28.42   1 
 40 Moore, Kenneth               Hyde Park              25.00      32.73   4 
 41 Nolen, Desmond               Neuqua Valle           23.00      33.40  12 
 
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rudd, Martel                 Bolingbrook            52.80      52.00  11 
  2 Coglianese, Mark             Unattached                        52.12   8 
  3 Lawson, Devin                Bolingbrook            55.30      52.32   6 
  4 Smith, Glenn                 Evanston Tow           52.50      52.35  12 
  5 Stewart, Marshall            Neuqua Valle           52.50      52.45  11 
  6 Karys, Dan                   Unattached             53.70      52.76   9 
  7 Santillo, Andrew             Minooka                52.93      52.76  11 
  8 Redden, Julius               Romeoville B           53.90      52.83   9 
  9 Brown, Cale                  Neuqua Valle           52.70      52.87  11 
 10 Kennedy, Tony                Niles North            52.50      53.02  12 
 11 Russell, Sam                 Hillcrest Ha           53.80      53.33   9 
 12 Avery, Harryl                Romeoville B           54.20      53.50   7 
 13 Gorenz, David                Benet Academ           53.50      53.84  10 
 14 Darden, Lyndon               Whitney Youn                      53.90  10 
 15 Cox, Damiel                  Evanston Tow           53.70      54.08   9 
 16 Massey, Jasen                Unattached             55.60      54.10   5 
 17 Craig, Marciano              Hillcrest Ha           54.08      54.12   7 
 18 Faber, George                Palatine               54.30      54.20   7 
 19 Ponton, Nate                 Minooka                55.40      54.24   5 
 20 Shaw, David                  Streamwood             56.15      54.59   3 
 21 Diaz, Lorenzo                Plainfield N           54.05      54.81   8 
 22 Washington, Rodney           Thornwood              54.50      54.91  13 
 23 Holliger, Jesse              Normal West            53.50      55.20  10 
 24 Hutton, Gerald               Palatine               55.30      55.54   5 
 25 Lindquist, Kyle              Benet Academ           56.00      55.67   4 
 26 Williams, Kelly              Niles North            52.00      55.80  12 
 27 Marshall, Andrew             Streator               55.20      56.05   6 
 28 Teamer, Shaun                North Shore            53.90      56.11   8 
 29 Thomas, Charles              Thornwood              56.30      56.36  13 
 30 Sepulveda, Geno              Shepard                59.10      56.48   1 
 31 Lemon, Randy                 Plainfield N           55.90      56.60   4 
 32 Phillips, Terry              Seton Academ           58.60      56.80   2 
 33 Speed, Jabril                Thornton Tow           54.80      56.91   7 
 34 O'Harrow, Aaron              Bremen Brave           56.56      57.22   4 
 35 Lee, Marcus                  Thornton Tow           57.20      57.42   4 
 36 Crayton, Rashaud             Hyde Park              57.00      57.53   3 
 37 Lantz, Nick                  Streator               59.00      57.71   2 
 38 Turner, Julian               Thornridge             53.60      57.87  10 
 39 Kman, JD                     Shepard                57.60      58.58   3 
 40 Poncer, Andy                 Marist                 59.00      59.36   2 
 41 Marshall, Kyle               Streamwood             59.00      59.76   1 
 42 Strickland, Donnell          Bremen Brave           55.10      59.91   6 
 43 Sheehan, John                St. Edward             58.00      59.92   2 
 44 Tate, Thaddaues              Hyde Park                       1:00.14   1 
 45 Smith, David                 St. Edward             58.00    1:01.09   3 
 46 Gudac, John                  Joliet Catho         3:54.00    1:03.49   1 
 47 Taylor, Justin               Whitney Youn           54.00    1:08.59   8 
 
Boys 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gasick, Alex                 Benet Academ         1:58.00    1:57.39  
  2 Stephenson, Marique          Evanston Tow         2:00.00    1:58.61  
  3 Capodice, Kevin              Plainfield N         2:00.90    1:58.69  
  4 Ruff, Mike                   Neuqua Valle         2:03.80    2:00.20  
  5 Webber, Jeremy               Mather               2:03.40    2:00.45  
  6 Taylor, Marlon               Thornridge           2:03.00    2:00.64  
  7 Perez, Angel                 Thornton Tow         2:01.00    2:00.78  
  8 Griffith, Brian              Neuqua Valle         2:04.00    2:01.19  
  9 Barney, Elliot               Seton Academ         2:00.50    2:01.59  
 10 Connelly, Matthias           Fenwick              2:03.00    2:04.06  
 11 Bollman, Alec                Palatine             2:05.00    2:04.34  
 12 Wiggen, Matt                 Palatine             2:09.00    2:05.40  
 13 Merdinger, Jaime             Evanston Tow         2:06.00    2:05.98  
 14 McMahon, Danny               Sacred Heart Gri     2:01.00    2:06.23  
 15 Gonzalez, Josafat            Unattached           2:08.10    2:06.27  
 16 Smith, Terrence              Benet Academ         2:10.00    2:09.23  
 17 Cornelio, Israel             Niles North          2:07.00    2:09.37  
 18 Sandoval, Andrew             Plainfield N         2:07.50    2:09.38  
 19 Devier, Chris                Minooka              2:11.00    2:09.67  
 20 Gilman, Packey               Shepard              2:11.00    2:09.69  
 21 Danso, Will                  Romeoville B         2:10.00    2:10.14  
 22 Barney, Brian                Seton Academ         2:08.00    2:10.53  
 23 Carlson, Mark                Bolingbrook          2:10.30    2:10.68  
 24 Zeidman, Josh                Niles North          2:06.00    2:10.85  
 25 Karkalis, Photis             Rolling Mead         2:12.00    2:10.92  
 26 Garth, Justin                Mather               2:04.00    2:11.31  
 27 Gray, Nick                   Unattached           2:15.60    2:13.91  
 28 Bush, Jeff                   Normal West          2:06.00    2:13.97  
 29 Liberatore, Nick             Minooka              2:12.00    2:14.17  
 30 McNeal, Phillipe             Romeoville B         2:15.00    2:14.81  
 31 Basting, Bryce               Normal West          2:07.00    2:14.82  
 32 Singleton, Antwione          Hillcrest Ha         2:16.00    2:14.86  
 33 Delarosa, Mitchel            Bremen Brave         2:15.00    2:15.35  
 34 Figueroa, Steven             Bremen Brave         2:12.00    2:15.66  
 35 Klein, Joe                   Rolling Mead         2:12.00    2:15.81  
 36 Poncer, Andy                 Marist                          2:16.11  
 37 Mitchell, David              Thornton Tow         2:18.00    2:16.18  
 38 Mulhausen, Dave              Marist               2:12.00    2:18.87  
 39 Rice, Steve                  Hillcrest Ha         2:10.00    2:19.16  
 40 Abrahamsen, Kyle             Shepard              2:14.00    2:19.28  
 41 Sauers, Tyler                Streator             2:23.00    2:19.48  
 42 Muhammed, Jeremy             Thornwood            2:38.40    2:20.41  
 43 Wainwright, Jaylan           Thornwood            2:26.40    2:21.37  
 44 Germino, Kevin               Marist               2:15.00    2:23.22  
 45 Beltran, Roberto             Schurz High          2:30.00    2:23.53  
 46 Bosques, Josh                Schurz High          2:25.00    2:24.95  
 47 Gary, Lamar                  Whitney Youn         2:20.00    2:25.81  
 48 Stanford, Jesse              Bolingbrook          2:25.10    2:26.16  
 49 Marshall, Kyle               Streamwood           2:25.00    2:26.84  
 50 Gudac, John                  Joliet Catho         2:33.00    2:28.16  
 51 Louis, Andrew                St. Edward           3:30.00    3:11.89  
 
Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smoody, Mat                  Palatine             4:34.00    4:17.31  
  2 Callahan, Peter              North Shore          4:27.00    4:22.18  
  3 Karas, Andrew                Plainfield N         4:27.70    4:26.76  
  4 Karkalis, Angelos            Rolling Mead         4:36.00    4:32.36  
  5 Clark, Kevin                 Rolling Mead         4:36.00    4:32.40  
  6 Coronel, Ivan                Mather               4:34.60    4:36.53  
  7 Vinegar, Jurl                Thornwood            4:44.00    4:37.17  
  8 Bernardo, Chano              Palatine             4:37.00    4:37.28  
  9 Morenus, Brian               Neuqua Valle         4:43.40    4:37.84  
 10 Laser, Tom                   Fenwick              4:37.68    4:38.22  
 11 Shields, Connor              Neuqua Valle         4:43.10    4:38.56  
 12 LeVon, Sam                   Evanston Tow         4:37.00    4:38.58  
 13 Kerschieter, Drew            Normal West          4:38.00    4:41.30  
 14 Kohlman, Lars                Evanston Tow         4:39.00    4:41.99  
 15 Nash, Donovan                Thornridge           4:45.00    4:45.11  
 16 Quiroz, Fabian               Plainfield N         4:42.00    4:45.56  
 17 Olp, Jerry                   Benet Academ         4:40.00    4:45.72  
 18 Baer, Austin                 Normal West          4:38.00    4:46.09  
 19 Hoshell, Julian              Minooka              4:53.00    4:48.77  
 20 Glass, John                  Bolingbrook          4:55.30    4:49.46  
 21 Murillo, Pablo               Niles North          4:42.00    4:51.23  
 22 Herrejon, Pablo              Bremen Brave         4:54.00    4:52.76  
 23 Krouse, Alex                 Benet Academ         4:32.00    4:53.32  
 24 Thomas, Alvin                Niles North          4:46.00    4:53.58  
 25 Young, Mike                  St. Edward           4:50.00    4:54.77  
 26 Stadter, Eric                Bremen Brave         5:00.00    4:56.04  
 27 Okiki, Jide                  Thornridge           4:48.00    4:56.34  
 28 Mulhausen, Mike              Marist               4:50.00    4:56.91  
 29 Hermanson, Paul              Whitney Youn         5:45.00    4:57.12  
 30 Ziemke, Travis               Unattached           4:59.90    4:57.53  
 31 Urbaniak, Allan              Shepard              5:05.00    4:58.05  
 32 Galvin, Robert               Marist               5:00.00    4:58.40  
 33 Kaylor, Devin                Romeoville B         5:01.00    4:58.75  
 34 Franco, Alex                 Romeoville B         5:04.00    4:58.76  
 35 Kibler, Kevin                Unattached           5:10.10    5:02.95  
 36 Kelley, Ryan                 Minooka              5:14.00    5:10.79  
 37 Gutierrez, Matt              Bolingbrook          5:04.50    5:13.51  
 38 Rocheleau, Breit             Joliet Catho         5:16.00    5:15.76  
 39 Gaspar, Indalecio            Hillcrest Ha         5:20.00    5:16.77  
 40 Haro, Juan                   Thornton Tow         5:20.00    5:17.75  
 41 Clanton, Joshua              Thornton Tow         5:20.00    5:26.82  
 42 Martinez, Cristian           Streator             5:26.00    5:26.87  
 43 Neucke, Rajee                Hillcrest Ha         5:12.00    5:29.47  
 44 McGlone, Paul                Streamwood           5:55.00    5:32.71  
 45 Beltran, Roberto             Schurz High          5:30.00    5:33.68  
 46 Judge, Kyle                  Joliet Catho         5:21.00    5:37.57  
 47 Burns, Liam                  Whitney Youn         5:35.00    5:40.71  
 48 Bosques, Josh                Schurz High          5:28.00    5:41.92  
 49 Remmers, Zach                St. Edward           6:30.00    6:57.47  
 
Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaufmann, Jonny              Normal West          9:45.00    9:49.13  
  2 Krouse, Alex                 Benet Academ         9:53.99    9:49.60  
  3 Richards, Jon                Streator             9:55.00    9:50.08  
  4 Winek, Bryan                 Neuqua Valle        10:00.40    9:50.69  
  5 Marol, Matt                  Evanston Tow         9:56.00    9:51.66  
  6 Grady, Kevin                 Neuqua Valle        10:00.40    9:52.94  
  7 Lee, Chris                   Evanston Tow        10:10.00    9:55.19  
  8 Kaylor, James                Romeoville B         9:58.80   10:01.51  
  9 Bethke, Adam                 Palatine            10:13.00   10:09.69  
 10 Klein, Neal                  Streamwood          10:01.00   10:11.56  
 11 Boyle, Jack                  Fenwick             10:21.32   10:14.25  
 12 Siddiqui, Mohammed           Niles North         10:20.00   10:16.40  
 13 Zambetti, Joe                Unattached          10:34.90   10:16.56  
 14 Hoshell, Julian              Minooka                10.38   10:16.78  
 15 Morlick, Colin               Palatine               10.07   10:26.18  
 16 Rupard, Wade                 Normal West         10:15.00   10:31.90  
 17 Kelley, Ryan                 Minooka             11:01.00   10:51.89  
 18 Gutz, Ben                    Streator            11:04.00   10:52.21  
 19 Hannapel, Dan                Shepard             11:00.00   10:54.05  
 20 Cotton, Joe                  Unattached          11:05.20   10:54.10  
 21 Fuentes, Keith               Bremen Brave        10:45.00   10:58.83  
 22 Prokop, Mike                 Shepard             11:00.00   11:02.48  
 23 Hantak, Jason                Bolingbrook         10:57.30   11:02.51  
 24 Young, Mike                  St. Edward          10:10.00   11:05.34  
 25 Hernandez, Jesus             Bolingbrook         11:19.90   11:08.59  
 26 Bandas, Alex                 Niles North         11:00.00   11:12.37  
 27 Arrazola, Erick              Rolling Mead        11:15.00   11:18.29  
 28 Gonzalex, Victor             Wheeling            11:30.00   11:23.41  
 29 Hernandez, Anthony           Plainfield N        11:25.00   11:25.96  
 30 Park, Andrew                 Romeoville B        10:48.00   11:34.63  
 31 Tully, Ryan                  Joliet Catho        10:56.00   11:35.31  
 32 Hall, Julian                 Thornridge          11:26.00   11:47.13  
 33 Chavers, Darrell             Thornridge          10:35.00   11:56.42  
 34 Biggs, Noel                  Bremen Brave        11:20.00   11:57.17  
 35 Oyeyemi, Jedidiah            Hillcrest Ha        12:05.00   12:00.06  
 36 Orzoff, Robert               Streamwood          11:32.00   12:01.79  
 37 Flood, Ryan                  Whitney Youn        11:40.00   12:09.64  
 38 Richardson, Osha             Thornton Tow        11:11.00   12:26.19  
 39 Coyne, Mark                  Benet Academ                   12:30.81  
 40 Burns, Liam                  Whitney Youn        11:40.00   12:40.11  
 41 DePasqua, Brian              Joliet Catho        12:45.00   13:02.99  
 42 Nono, Bitek                  Hillcrest Ha        12:30.00   13:20.51  
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Corve                 Bolingbrook             7.70       7.95q  1 
  2 Wilson, Jamison              Hillcrest Ha            7.46       7.96q  6 
  3 Walls, Troy                  Normal West             7.75       8.04q  3 
  4 Herard, Roger                Mather                  7.80       8.05q  5 
  5 Williams, Kelly              Niles North             7.80       8.09q  5 
  6 Faber, George                Palatine                7.90       8.16q  7 
  7 Williams, Desmen             Evanston Tow            7.90       8.19q  1 
  7 Pheteau, Stan                Rolling Mead            7.90       8.19q  6 
  9 Shaw, Brian                  Mather                  7.80       8.21q  4 
  9 Hoffman, James               Minooka                 8.34       8.21q  4 
 11 Davis, Qahar                 Thornton Tow            7.80       8.23q  3 
 12 Reid, Kyle                   Conant                  7.90       8.24q  2 
 13 Abdullah, Salahudin          Seton Academ            7.52       8.30   2 
 14 Lyke, Maurice                Hillcrest Ha            7.44       8.31   7 
 15 Muhammed, Jeremy             Thornwood               7.90       8.45   7 
 15 Norman, Justin               Thornton Tow            8.00       8.45   6 
 17 Gomboz, Steve                Shepard                 8.18       8.46   3 
 18 Collins, Chad                Thornridge              7.80       8.55   4 
 19 Pyzalski, Chris              Romeoville B            8.20       8.58   5 
 19 Reyes, Chris                 Benet Academ            8.80       8.58   5 
 21 Desir, Elsin                 Niles North             8.30       8.59   4 
 22 Neal, Denzel                 Neuqua Valle            8.38       8.74   5 
 23 Owens, Jacolby               Thornwood               8.50       8.79   6 
 24 Pembrook, Kyle               Neuqua Valle            8.40       8.82   3 
 25 Gorenz, David                Benet Academ            8.75       8.86   3 
 26 LaRocca, Dan                 Palatine                8.50       8.91   7 
 27 Buchanan, Ryan               Bolingbrook             8.50       8.91   1 
 28 Adams, Brent                 Thornridge              8.00       8.92   2 
 29 Tate, Thaddaues              Hyde Park               9.00       9.07   7 
 30 Teamer, Shaun                North Shore             8.60       9.08   7 
 31 Rivera-Thompson, Andreas     Evanston Tow            8.10       9.08   1 
 32 Sauers, Logan                Streator                8.50       9.18   2 
 33 Sciddurlo, Antonio           Plainfield N            8.75       9.33   1 
 34 Pierce, Eric                 Romeoville B                       9.33   1 
 35 Reynolds, Steven             Shepard                 8.90       9.39   3 
 36 Jalove, Ben                  Unattached              8.90       9.56   5 
 37 Allen, Dan                   Unattached              8.80       9.94   4 
 38 Hawley, Devin                Streator                8.90       9.95   1 
 39 Louis, Nick                  St. Edward              9.00      10.45   6 
 40 Strickland, Donnell          Bremen Brave            9.50      10.71   6 
 41 Guerrero, Kip                St. Edward              9.00      10.80   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Wilson, Jamison              Hillcrest Ha            7.96       7.77   2 
  2 Smith, Corve                 Bolingbrook             7.95       7.85   2 
  3 Davis, Qahar                 Thornton Tow            8.23       7.92   1 
  4 Williams, Kelly              Niles North             8.09       7.92   2 
  5 Reid, Kyle                   Conant                  8.24       8.01   1 
  5 Williams, Desmen             Evanston Tow            8.19       8.01   1 
  7 Shaw, Brian                  Mather                  8.21       8.10   1 
  8 Pheteau, Stan                Rolling Mead            8.19       8.14   1 
  9 Hoffman, James               Minooka                 8.21       8.15   1 
 10 Faber, George                Palatine                8.16       8.16   2 
 11 Herard, Roger                Mather                  8.05       8.18   2 
 12 Walls, Troy                  Normal West             8.04       8.45   2 
 
Boys 4x200 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bolingbrook  'A'                                  1:36.00    1:32.11   4 
  2 Evanston Township H. S.  'A'                      1:33.50    1:32.34   6 
  3 Thornwood  'A'                                    1:34.30    1:32.77   5 
  4 Plainfield North  'A'                             1:32.41    1:32.91   6 
  5 Palatine  'A'                                     1:34.50    1:33.52   5 
  6 Thornton Township  'A'                            1:32.00    1:34.17   6 
  7 Niles North  'A'                                  1:34.00    1:34.27   6 
  8 Mather  'A'                                       1:34.20    1:35.04   5 
  9 Rolling Meadows  'A'                              1:35.70    1:35.37   4 
 10 Hillcrest Hawks  'A'                              1:36.80    1:35.47   3 
 11 Bremen Braves  'A'                                1:38.00    1:36.97   3 
 12 Benet Academy  'A'                                1:38.00    1:37.17   2 
 13 Neuqua Valley  'A'                                1:35.40    1:37.42   4 
 14 Romeoville Boys  'A'                              1:37.60    1:37.61   3 
 15 Streamwood  'A'                                   1:42.89    1:38.51   1 
 16 Hyde Park  'A'                                    1:34.00    1:39.07   5 
 17 Shepard  'A'                                      1:39.10    1:40.56   2 
 18 Minooka  'A'                                      1:42.00    1:41.32   1 
 19 St. Edward  'A'                                   1:40.00    1:42.06   2 
 20 Joliet Catholic Academy  'A'                      1:34.60    1:43.40   4 
 21 Thornridge  'A'                                   1:36.00    1:47.13   3 
 -- Unattached  'A'                                   1:46.20         DQ   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Thornwood  'A'                                    3:31.10    3:28.11   7 
  2 Evanston Township H. S.  'A'                      3:29.00    3:28.19   7 
  3 Thornton Township  'A'                            3:29.00    3:29.54   7 
  4 Bolingbrook  'A'                                  3:42.60    3:30.87   3 
  5 Plainfield North  'A'                             3:32.04    3:34.55   6 
  6 Romeoville Boys  'A'                              3:39.60    3:34.99   4 
  7 Mather  'A'                                       3:34.20    3:35.62   6 
  8 Hillcrest Hawks  'A'                              3:37.00    3:35.63   5 
  9 Minooka  'A'                                      3:37.93    3:36.56   5 
 10 Niles North  'A'                                  3:40.00    3:39.51   3 
 11 Benet Academy  'A'                                3:42.00    3:39.75   4 
 12 Seton Academy  'A'                                3:32.50    3:41.28   6 
 13 Neuqua Valley  'A'                                3:35.50    3:41.96   5 
 14 Shepard  'A'                                      3:48.00    3:44.16   2 
 15 Bremen Braves  'A'                                3:38.00    3:44.95   5 
 16 Whitney Young  'A'                                3:45.00    3:52.45   3 
 17 Normal West  'A'                                  3:48.00    3:53.97   2 
 18 Streamwood  'A'                                   3:55.67    3:55.54   1 
 19 Streator  'A'                                     3:59.00    3:55.98   1 
 20 Joliet Catholic Academy  'A'                      3:34.00    4:07.65   1 
 21 St. Edward  'A'                                   3:55.00    4:16.29   2 
 -- Thornridge  'A'                                   3:38.00        DNF   4 
 -- Hyde Park  'A'                                    3:32.00         DQ   6 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Evanston Township H. S.  'A'                      8:20.00    8:10.70  
  2 Normal West  'A'                                  8:20.00    8:16.00  
  3 Thornwood  'A'                                    8:40.20    8:17.84  
  4 Fenwick  'A'                                      8:20.41    8:20.07  
  5 Neuqua Valley  'A'                                8:07.90    8:20.73  
  6 Minooka  'A'                                      8:35.00    8:32.53  
  7 Thornridge  'A'                                   8:45.00    8:33.46  
  8 Romeoville Boys  'A'                              8:49.30    8:35.96  
  9 Bolingbrook  'A'                                  9:18.50    8:38.83  
 10 Unattached  'A'                                   8:53.20    8:49.28  
 11 Palatine  'A'                                     8:45.00    8:49.79  
 12 Shepard  'A'                                      8:53.00    8:50.43  
 13 Hillcrest Hawks  'A'                              9:10.00    8:59.05  
 14 Bremen Braves  'A'                                8:57.00    9:01.13  
 15 Plainfield North  'A'                             8:49.00    9:08.34  
 16 Joliet Catholic Academy  'A'                      8:30.00   10:25.65  
 
Boys High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Perryman, Josh               Evanston Tow                    6-04.00  
  1 McBryde, Brandon             Romeoville B         6-02.00    6-04.00  
  1 Busch, Nick                  Palatine             6-05.00    6-04.00  
  1 Williams, Desmen             Evanston Tow                    6-04.00  
  5 Fuad, Agoro                  Conant               6-03.00    6-02.00  
  6 Vollmer, Jason               Unattached                      6-00.00  
  6 Diaz, Lorenzo                Plainfield N         6-00.00    6-00.00  
  6 Walls, Troy                  Normal West          6-04.00    6-00.00  
  6 Smith, Harold                Hillcrest Ha         6-04.00    6-00.00  
  6 Allen, Cameron               Whitney Youn         6-00.00    6-00.00  
 11 Sauers, Tyler                Streator             5-08.00    5-10.00  
 11 Anderson, Ed                 Palatine             6-00.00    5-10.00  
 11 Anagbogu, Dino               Niles North          6-00.00    5-10.00  
 11 Kennedy, Will                Niles North          6-00.00    5-10.00  
 11 Speed, Jabril                Thornton Tow         5-10.00    5-10.00  
 11 Voulgarakis, David           Rolling Mead         5-10.00    5-10.00  
 11 Welch, Dionte                Romeoville B         5-06.00    5-10.00  
 11 Johnson, Thaddeus            Neuqua Valle         5-10.00    5-10.00  
 11 Beckley, Nate                Bolingbrook          5-10.00    5-10.00  
 20 Drink, Leslie                Fenwick              5-02.00    5-08.00  
 20 Ross, Westin                 Wheeling             6-00.00    5-08.00  
 20 Ford, Gary                   Thornridge           5-08.00    5-08.00  
 20 Lightfoot, Randy             Minooka              5-08.00    5-08.00  
 20 Teamer, Shaun                North Shore          5-10.00    5-08.00  
 20 Lopez, Freddy                Minooka              5-06.00    5-08.00  
 26 Campoli, Ian                 Unattached           5-00.00    5-06.00  
 26 Bade, Nick                   Bolingbrook          6-00.00    5-06.00  
 26 Pembrook, Kyle               Neuqua Valle         5-08.00    5-06.00  
 26 Walls, Tommy                 Shepard              5-06.00    5-06.00  
 26 Devroe, Stephan              Whitney Youn         5-08.00    5-06.00  
 26 Hively, Mike                 Plainfield N         5-02.00    5-06.00  
 26 Lindsey, Josephues           Bremen Brave         5-05.00    5-06.00  
 33 Fletcher, Chevis             Fenwick              5-06.00    5-04.00  
 33 Lavizzo, Zach                Bremen Brave         5-08.00    5-04.00  
 33 Malone, Mike                 Hillcrest Ha         5-08.00    5-04.00  
 33 Gilbert, Ryan                St. Edward           5-02.00    5-04.00  
 33 Taylor, Randall              Shepard              5-04.00    5-04.00  
 38 Lietuvninkas, Julius         Benet Academ         5-04.00    5-02.00  
 38 Allen, Steffan               Joliet Catho         5-00.00    5-02.00  
 -- Schmittgans, Eric            Benet Academ         5-02.00         NH  
 
Boys Pole Vault
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pflibsen, Logan              Streator            15-00.00   15-00.00  
  2 Reid, Kyle                   Conant              13-06.00   14-00.00  
  3 Shawley, James               Rolling Mead        13-06.00   13-06.00  
  3 Wildeman, Sam                Neuqua Valle        13-00.00   13-06.00  
  5 Lien, Brandon                Neuqua Valle        13-03.00   12-06.00  
  6 Caron, Jonathon              Romeoville B        11-00.00   12-00.00  
  7 McCullough, Corey            Thornridge                     11-06.00  
  7 Abeling, Matt                Normal West         12-00.00   11-06.00  
  9 Vick, Ron                    Niles North         12-00.00   11-00.00  
  9 Weizeorick, David            Benet Academ        11-00.00   11-00.00  
  9 Perry, Donovan               Bolingbrook         11-00.00   11-00.00  
  9 Tessiatore, Craig            Benet Academ        11-00.00   11-00.00  
 13 Jares, Dan                   Rolling Mead        10-00.00   10-00.00  
 13 Miller, Brad                 Wheeling             9-06.00   10-00.00  
 15 Zbesko, Jacob                Evanston Tow                    9-06.00  
 15 Alexander, Noah              Evanston Tow                    9-06.00  
 15 Abrams, Tkeyton              Thornridge          10-00.00    9-06.00  
 15 Dassie, Adam                 Bolingbrook          9-06.00    9-06.00  
 15 Steinbach, John              Plainfield N         9-06.00    9-06.00  
 -- Kern, Hunter                 Whitney Youn         8-00.00         NH  
 -- Ryan, Kevin                  Marist               8-06.00         NH  
 -- Malone, Mike                 Hillcrest Ha         8-06.00         NH  
 -- Davis, Max                   Whitney Youn         7-06.00         NH  
 -- LaRocca, Dan                 Palatine            11-00.00         NH  
 -- Hively, Mike                 Plainfield N         9-06.00         NH  
 -- Palys, Adam                  Bremen Brave        10-06.00         NH  
 -- Madrigal, Benny              Niles North         12-00.00         NH  
 -- Overland, Justin             Bremen Brave         9-06.00         NH  
 
Boys Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Tim                Palatine            22-07.00   22-06.50  
  2 Kirk, Ty                     Rolling Mead        21-09.00   21-11.50  
  3 Strong, Dion                 Plainfield N        22-01.00   21-05.00  
  4 Turner, Terry                Niles North         21-08.00   21-04.75  
  5 Olopo, Stephen               Mather              20-08.00   21-00.00  
  6 Campbell, Ken                Bolingbrook         21-03.00   20-11.50  
  7 Redden, Julius               Romeoville B        21-10.00   20-07.50  
  8 Karys, Dan                   Unattached          20-03.00   20-06.50  
  9 Curry, Antoine               Romeoville B        21-00.00   20-05.00  
 10 Burke, Ken                   Hillcrest Ha        21-00.00   20-04.50  
 11 Johnson, Thaddeus            Neuqua Valle        19-05.50   20-00.50  
 12 Smith, Rendell               Niles North         22-04.00   19-10.00  
 13 Davis, Qahar                 Thornton Tow        20-05.00   19-07.00  
 14 McCall, Mik'il               Thornridge          20-06.00   19-06.50  
 15 Collins, Chad                Thornridge          20-05.00   19-05.00  
 16 Dickey, Matt                 Benet Academ        19-00.00   19-02.50  
 17 Reyes, Chris                 Benet Academ        18-07.00   19-02.00  
 18 Gardner, Jonathan            Whitney Youn        19-00.00   19-01.50  
 19 Marshall, Andrew             Streator            18-04.00   18-11.00  
 20 Hutton, Gerald               Palatine            19-00.00   18-10.50  
 20 Sciddurlo, Antonio           Plainfield N        20-04.00   18-10.50  
 22 Chen, Jeff                   Neuqua Valle        19-08.50   18-09.50  
 23 Siegler, John                Bolingbrook         19-03.50   18-07.50  
 24 Gray, Isiah                  Evanston Tow        18-00.00   18-05.00  
 25 Casiano, Jorge               Mather              19-11.00   18-03.50  
 26 Denewellis, Ryan             Joliet Catho        17-09.75   18-03.00  
 27 O'Harrow, Aaron              Bremen Brave        20-01.00   18-02.00  
 28 Burash, Jaron                Streator            18-02.00   18-01.50  
 29 Smith, Harold                Hillcrest Ha        20-05.00   18-00.50  
 30 Walls, Tommy                 Shepard             18-00.00   17-10.75  
 31 Ventress, Taylor             Marist              18-02.00   17-10.00  
 32 Stoby, Teion                 Evanston Tow        19-05.00   17-07.50  
 33 Tolbert, Donte               Thornton Tow        18-05.00   17-06.00  
 34 Allen, Cameron               Whitney Youn        17-10.00   17-02.50  
 35 Cleope, Frankie              Unattached          16-04.50   16-10.75  
 36 Hampton, Danny               Bremen Brave        19-09.00   16-05.50  
 37 MacDonald, Kevin             Rolling Mead        17-00.00   16-00.50  
 
Boys Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Rendell               Niles North         45-08.00   44-06.00  
  2 Fuad, Agoro                  Conant                         43-08.00  
  3 Collins, Chad                Thornridge          43-00.00   43-05.00  
  4 Karys, Dan                   Unattached          42-04.00   43-00.00  
  5 Gorenz, David                Benet Academ        42-10.00   42-09.50  
  6 Wilson, Jamison              Hillcrest Ha        44-03.50   42-09.00  
  7 Abdullah, Devin              Bolingbrook         43-00.50   42-07.50  
  8 Olopo, Stephen               Mather              44-08.00   42-06.75  
  9 Gardner, Jonathan            Whitney Youn        42-08.00   42-06.00  
 10 James, Shavon                Evanston Tow                   42-04.00  
 11 Walker, Colin                Rolling Mead        41-11.25   42-02.00  
 11 Turner, Julian               Thornridge          43-00.00   42-02.00  
 13 Frimpong, George             Plainfield N        42-10.00   42-01.00  
 14 Techeira, Joshua             Bremen Brave        41-06.00   41-11.00  
 15 Chen, Jeff                   Neuqua Valle        39-00.50   40-01.50  
 16 Slater, Jovante              Bolingbrook         39-05.00   40-00.50  
 17 Richter, Richmond            Romeoville B        39-03.00   39-09.00  
 18 Kilpatrick, Jeremy           Hillcrest Ha        42-03.00   39-07.50  
 19 Thomas, Charles              Thornwood           40-04.00   39-06.50  
 20 Marzette, Romel              Thornton Tow        41-05.00   39-05.00  
 20 Chung, Tim                   Neuqua Valle        39-10.50   39-05.00  
 22 Schmidt, Phil                Benet Academ        39-01.00   39-00.75  
 23 Stoby, Teion                 Evanston Tow        41-00.00   38-10.00  
 24 Speed, Jabril                Thornton Tow        40-00.00   38-08.00  
 25 Walls, Tommy                 Shepard             37-00.00   37-04.50  
 26 Taylor, Justin               Whitney Youn        39-02.00   37-03.00  
 27 Lindsey, Josephues           Bremen Brave        37-06.00   36-08.00  
 28 Lopez, Freddy                Minooka             38-06.00   36-04.00  
 29 Anderson, Shawn              Palatine            34-06.00   34-11.50  
 30 MacDonald, Kevin             Rolling Mead        36-00.00   34-08.50  
 31 Magana, Victor               Shepard             34-00.00   34-07.50  
 32 Baumann, Chris               Unattached          35-11.00   34-05.00  
 33 Bolando, Deo                 Niles North         38-00.00   34-00.00  
 
Boys Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Maloney, Kevin               Providence Catho               52-06.50  
  2 Hames, Paul                  Rolling Mead        50-04.00   50-08.00  
  3 Collins, Keith               Plainfield N        50-04.00   49-11.50  
  4 Johnson, Brandon             Minooka             47-10.00   49-11.00  
  5 Covington, Greg              Thornridge          50-00.00   49-02.00  
  6 Bowen, Randall               Evanston Tow        47-00.00   48-02.00  
  7 Batey, Deon                  Thornton Tow        46-05.00   48-00.00  
  8 Wiese, Max                   Normal West         50-04.00   47-07.50  
  9 Holiday, Roosevelt           Bolingbrook         46-05.00   47-07.00  
 10 Davis, Dennis                Hillcrest Ha        46-06.00   47-02.00  
 11 Carter, Denzel               Thornwood           46-11.00   46-00.00  
 12 Bumanlog, Carlo              Plainfield N        47-01.00   45-11.00  
 13 Milne, Nick                  Streamwood          47-10.00   45-01.00  
 14 Finane, Shane                St. Edward          45-00.00   44-04.50  
 14 Mashni, Jamil                Shepard             45-00.00   44-04.50  
 16 Bolte, Zach                  Minooka             47-02.00   44-02.50  
 17 Pietanza, Gianni             Unattached          45-09.00   43-01.00  
 18 Bollweg, David               Neuqua Valle        40-11.75   42-02.00  
 19 Alexopoulos, Vasilis         Rolling Mead        42-09.00   41-09.00  
 20 Groza, Martynas              Palatine            43-07.00   41-05.00  
 21 Nikitow, Brion               Niles North         42-10.00   41-02.50  
 22 Basehart, Trevor             Neuqua Valle        41-00.00   40-11.50  
 23 Perry, LeSean                Shepard             43-00.00   40-06.50  
 24 Varghese, Sherwin            Niles North         43-04.00   40-01.50  
 25 Kirchhoff, Kyle              Unattached          41-01.00   39-09.00  
 26 Knighton, Donnell            Evanston Tow        43-00.00   39-06.00  
 27 Grady, Andre                 Thornton Tow        42-05.00   39-04.50  
 28 Yeager, Glenn                Bremen Brave        41-07.00   39-02.00  
 29 Hampton, Antwan              Bolingbrook         42-11.00   38-00.50  
 30 Lashley, Dom                 Normal West         38-00.00   37-11.00  
 31 Pulliam, Mario               Romeoville B        37-00.00   37-10.00  
 32 Juns, Joe                    St. Edward          45-00.00   36-10.50  
 33 Massey, Tony                 Bremen Brave        41-04.00   36-09.50  
 34 Johnson, Chris               Wheeling            36-02.50   36-06.50  
 35 Doxy, Eric                   Hillcrest Ha        40-06.00   36-05.50  
 36 Delcid, Edward               Schurz High         39-02.00   36-03.50  
 37 Speedy, Leo                  Romeoville B        37-00.00   35-08.00  
 38 Tapia, Greg                  Streamwood          32-00.00   34-02.50  
 39 Muniz, Luis                  Schurz High         36-04.00   33-11.00  
 40 Schahczinski, Dan            Joliet Catho        36-07.00   33-06.00  
 41 Young, Brandon               Seton Academ        34-04.00   32-04.00  
 42 Stankov, Vladimir            Whitney Youn        34-00.00   31-05.00  
 43 Gallo, Vince                 Joliet Catho        34-02.00   30-04.00  
 44 Hinton, Justin               Hyde Park           37-00.00   29-05.50